Teplovzdušné vytápění pomocí konvektorů: Efektivní otopná tělesa s nízkou spotřebou energií

18. září 2014  Roman Beneš  Bydlíme  2567 zobrazení  450 slov

PR. Při volbě zařízení, které bude vytápět vaši domácnost, je dnes potřeba hledět především na to, aby bylo co nejúčinnější a zároveň spotřebovávalo malé množství energií.

Zdroj: minib.czZdroj: minib.cz

Přesně takovéto požadavky splňuje takzvané teplovzdušné vytápění, které představují samosvojné a podlahové konvektory.

Princip konvektoru

Konvektory jsou otopnými tělesy, která fungují na principu, kdy do sebe nasávají chladný vzduchu z místnosti. Ten je pak ve výměníku zařízení znovu ohříván a následně se vrací zpět do volného prostoru interiéru. Konvektor lze navíc v případě potřeby využít i naopak, tedy při dochlazování.

Jedná se o velmi účinná a přitom energeticky nenáročná zařízení, která jsou ideální pro moderní novostavby. Stejně tak je ale můžete zvolit v momentě, kdy vaše domácnost prochází celkovou rekonstrukcí.

Podlahové a samostojné konvektory

Na výběr máte dva základní typy – podlahové a samostojné konvektory.

Podlahové konvektory jsou, jak už ze samotného názvu vyplývá, přímo zabudovány do podlahy místnosti. Výhodou je, že tak nejsou na první pohled vůbec vidět. Nepřekážejí, nezabírají žádné místo v interiéru.

Druhou možností jsou samostojné konvektory, které se hodí například do prostor, kde je domácí bazén, do tělocvičen, lze je však použít i v mnoha dalších místnostech.

Konvektory od MINIB

Konvektory obou typů nabízí společnost MINIB. Jde o ryze českou firmu, která dnes patří k předním evropským výrobcům těchto zařízení. Své produkty distribuuje nejen v tuzemsku, ale i do dalších více než třiceti zemích Evropy, Asie, Austrálie a Ameriky. Už od svého založení v roce 1999 neustále investuje do vývoje nových technologií a systémů, díky čemuž jsou její otopná tělesa opravdovou špičkou na trhu.

MINIB je stabilní firmou, která má pozitivní hospodářské výsledky. I proto je schopna investovat do vývoje a může zaměstnávat ty nejlepší odborníky. Více informací najdete na webových stránkách minib.cz.

Komerční sdělení

-pla-


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil