Startovací byty jsou vhodnou alternativou pro mladé

14. duben 2011  PR   Bydlíme  3298 zobrazení  252 slov

Startovací byty jsou zajímavým typem bydlení vhodným pro mladé. Měsíční hypoteční splátky se v současnosti mnohdy stávají výhodnější než platit tržní podnájem.

Startovací byty jsou vhodnou alternativou pro mladéStartovací byty jsou vhodnou alternativou pro mladé

Startovací bydlení je na vzestupu. Pro mladé lidi s nedostatkem peněz jsou malé byty se skromnějším vybavením vhodné. Žádané jsou především jednopokojové a dvoupokojové byty.

Reklama

Při výběru bydlení je pro mladé lidi důležitá cena. Je pro ně také podstatné místo, kde se byty nacházejí. Proto asi nepřekvapí, že žádané jsou byty Praha. Důležité je dopravní spojení, a pokud mladí přemýšlí do budoucnosti, zajímají se i o to, zda v dané lokalitě jsou školky a školy.

Byty se většinou financují kombinací hypotéky a stavebního spoření či z peněz, které mladí získali od rodičů. U startovacích bytů se poslední dobou financování měsíční splátky hypotéky břibližují částce, kterou by platili za tržní pronájem.

Je vhodné myslet i na to, že startovací byt se bude hodit i v budoucnu - až založí rodinu a budou se stěhovat do většího, mohou jej výhodně pronajímat či se ziskem prodat a peníze využít k financování rodinného bydlení.

Mladí lidé jsou podle realitních kanceláří v kupování menších bytů velmi aktivní, a to kvůli hospodářské recesi a poklesu cen novostaveb. Psychologické hranice cen, jež jsou za nový byt ochotni zaplatit, se pohybují okolo 1,8 milionu korun za 1+kk a 2,6 milionu za 2+kk.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil