Solární sprchy na zahradu: šetří energie a jsou ekologické

9. březen 2013  Roman Beneš  Bydlíme  2394 zobrazení  475 slov

PR. U domácího bazénu je praktické mít nainstalovanou také zahradní sprchu. Využít lze kupříkladu moderní solárních sprchy.

Solární sprchy na zahradu: šetří energie a jsou ekologickéSolární sprchy na zahradu: šetří energie a jsou ekologické

U domácího bazénu je praktické mít nainstalovanou také zahradní sprchu. Využít lze kupříkladu moderní solárních sprchy.

Proč využívat sprchu u venkovního bazénu

Pakliže máte na zahradě u domu venkovní bazén, pak je velmi praktické mít u něj také sprchu. Tu využijete před vstupem do bazénu, kdy své tělo zbavíte nečistot a potu, takže do bazénu nenanesete nic, co by mohlo negativně ovlivnit kvalitu vody. Sprchu pak samozřejmě rádi použijete i po výstupu z bazénu, kdy se naopak budete chtít zbavit chloru. Zahradní sprchy jsou v neposlední řadě i výtečným doplňkem pro situace, kdy se chcete jen krátce svlažit studenou či vlažnou vodou. Pro tyto účely je ostatně vhodné mít sprchu na zahradě i tehdy, nemáte-li na ní instalovaný bazén.

Velmi praktickým zařízením, které šetří vaše peníze a přitom je účinné, je solární sprcha. Funguje na velmi jednoduchém principu, kdy k ohřevu vody využívá sluneční energie. Její provoz tak jen minimálně zatěžuje váš rodinný rozpočet.

Solární sprcha

Solární sprchy využívají slunečního záření

Solární sprchy dokáží ohřívat vodu až na teplotu kolem 60 stupňů Celsia. Výhodou je také fakt, že solární sprchy se dají velmi snadno instalovat, není zapotřebí žádných složitých stavebních úprav na pozemku zahrady. Přívod vody je zajištěn jednoduše pomocí zahradní hadice. Kvalitní solární sprchy mají i celkem objemné nádrže, které pojmou několik desítek litrů vody, takže je vám k osprchování vždy k dispozici příjemně ohřátá voda.

Solární sprcha dokáže využívat slunečního záření velmi efektivně. Není tak zapotřebí, aby sluníčko svítilo nějak intenzivně, stačí jen drobný svit a sprcha už dokáže ohřát vodu na příjemnou teplotu.

Pakliže máte zájem dozvědět se o těchto produktech více, pak naleznete něco o sprchách zde: http://www.inspiracedodomu.cz/solarni-sprcha-na-zahrade.php

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil