Sestavte si vysněnou kuchyni na míru

3. březen 2012  MediaShow.cz   Bydlíme  5471 zobrazení  663 slov

Určitě každá žena chce mít vysněnou kuchyni. Ta by kromě moderního designu měla splňovat i další kritéria jako je funkčnost a praktičnost.

Sestavte si vysněnou kuchyni na míruSestavte si vysněnou kuchyni na míru

Mít hezkou a moderní kuchyni je současnosti nejen u žen žádané. Kuchyňská linka často se totiž stává dominantou bytu. Nestačí ale jen koupit nějakou kuchyni a "dosadit" ji do místnosti, určitě se v mnoha případech vyplatí místo sektorové kuchyně zaměřit na to, aby to byla kuchyně na míru.

Reklama

Na trhu je navíc mnoho výrobců. A každý z nich nabízí různé druhy a typy kuchyní na míru. Může se tak stát, že se zákazník v nabídkách ztrácí. Proto je vhodné si porovnávat cenové nabídky, prohlížet si materiál, barvy, celkově hodnotit design.

Protože výběr vhodné kuchyně zahrnuje několik fází, je nutné si vše pečlivě naplánovat. Nejprve se tedy začíná plánováním. Zákazník si vybere z katalogové nabídky své preferované kuchyně. Kuchyňský návrhář pak podle zadaných kritérií, jako je tvar a rozměr místností, sestaví kuchyni na míru.

Je několik možností, jak takovou kuchyni navrhnout. Navštívit konkrétního prodejce nebo si vybírat z mnoha výrobců na jednom místě, kterým je internet. Specializovaný server snadno a rychle nabídne několik výrobců, mezi kterými se lze rozhodovat - jako třeba kuchyně Oresi či kuchyně Hanák.

Kuchyňský návrhář v jednotlivých sekcích kromě seznamu klíčových výrobců nabízí rovněž přehled o kuchyňských studiích. A uniknout by zákazníkovi neměla ani unikátní služba mobilního kuchyňského návrháře, která usnadnňuje návrh kuchyně. Často pro inspiraci se také lze podívat do sekce kuchyně fotogalerie.

Tipy při návrhu kuchyně

Každá kuchyně na míru je individuální, neboť se přizpůsobuje dané místnosti. Přesto existují univerzální tipy, jak takovou kuchyni navrhnout a vybírat.

Určitě je vhodná inpsirace, která je všude kolem nás. Nejen tedy televizní pořady o bydlení, ale i časopisy či internetové weby. D ůležitá je přesnost. Pokud se bude sestavovat kuchyně z jednotlivých komponentů, je důležité přesné zaměření místnosti a místa, kde budoucí kuchyně bude umístěna.

Každou skříňku či poličku je vhodné vyměřovat na milimetry. Při sestavování kuchyně je totiž preciznost zaměření důležitá. Vhodné je také využití každého volného prostoru pro úložné prostory.

Protože jdro kuchyně tvoří sporák, lednice a dřez, všechny tyto spotřebiče by měly být v nové kuchyni rozmístěny v bezprostřední blízkosti. Také záleží na výšce kuchyně, což pro pracovní desku to rozhodně platí. Pokud měříte nad 170 cm, výška pracovní plochy by měla být kolem 90 cm.

Také se nevyplatí šetřit na dřezu. Životnost nerezového nebo dokonce granitového dřezu je mnohonásobně vyšší, než u dřezů vyrobených z méně kvalitních materiálů.

Zná to každá hospodyňka. Pokud je v kuchyni nevhodné světlo, vaří se špatně. Centrální osvětlení v kuchyních není zcela vhodné. Místnost by měla mít bodová světla, která splní svůj účel mnohem lépe. A také lépe vypadají.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x