Samonosné či přelivové bazény jsou hitem. Tady jsou jejich výhody

12. únor 2013  MediaShow.cz   Bydlíme  5439 zobrazení  484 slov

Mít bazén na své zahradě je skutečně možné. Na trhu je mnoho cenově výhodných a materiálově kvalitních bazénů - stačí si jen vybrat.

Vlastní bazén na zahradě si přeje mnoho lidí a často se kjim to i splní. Umožňuje to široká nabídka na trhu a stále více cenově výhodné podmínky. Navíc od specializované firmy lze získat další doplňkové příslušenství.

Reklama

Především je dobré vědět, že zákazník není odkázán na pouze na jeden jediný typ bazénu. Lze si vybrat bazény samonosné či přelivové. Dále jsou v nabídce klasické laminátové, fóliově zapuštěné a nadzemní bazény.

Samonosný bazén

Venkovní bazén, aby vydržel mnoho let, by měl být vyroben z homogenních kopolymerů, což jsou materiály z kategorie plastů s certifikací pro pitnou vodu, které jsou specificky upraveny a vyrobeny právě pro bazény a vodní nádrže. Těmto bazénům se říká, že jsou samonosné.

Jejich nespornou výhodou je, že jsou zcela nebo částečně zapuštěny do okolního terénu. Tím pádem mají několikanásobně vyšší životnost a prostředky vložené do případných oprav jsou zcela minimální.

Mezi základní tvary patří ovál, obdélník a kruh, pak jsou k dispozici i atypické bazény.

Přelivové bazény

Přelivové bazény jsou dalším typem venkovních bazénů, které se díky výrobci Albixon staly hitem. Tento typ bazénu totiž funguje bez nutnosti instalace vyrovnávacích nádrží.

Tento typ bazénu vyvinuli technologové firmy. Ti dokázali, že lze dokonale snoubit všechny výhody a požitky přelivových bazénů, ale zároveň eliminovat náklady spojené s jejich výstavbou na historické minimum. Princip je v tom, že došlo ke zkombinování oblíbených samonosných bazénů Albistone s hlavní předností přelivových bazénů – přelivovou hranou.

Laminátové bazény

Laminátové bazény jsou dalším typem bazénů. Jsou charakteristické tím, že jsou předvyrobeny a osazují se vcelku. Jejich výhodou je i to, že jsou vyrobené ze sklolaminátových kompozitů. Ty se vyznačují několikanásobně vyšší životností než bazény plastové nebo fóliové.

Hlavním důvodem je skleněná výztuž, neboli kostra, která je rozměrově stálá i za velmi rozdílných teplot. Díky tomuse v nich nevytváří mikrotrhlinky snižující životnost bazénu.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x