Půdní byty přináší nové možnosti v oblasti bydlení

27. říjen 2014  Roman Beneš  Bydlíme  2470 zobrazení  521 slov

PR. V posledních letech roste zájem o takzvané půdní byty. Jedná se o řešení, které je možné realizovat ve starších objektech, stejně tak s jejich výstavbou můžete počítat i u novostaveb. Přinášejí několik zajímavých výhod.

Zdroj: prahapudnibyty.czZdroj: prahapudnibyty.cz

Typy půdních bytů

Půdní vestavba

Pod pojmem půdní byty se dá najít hned několik variant. V klasickém provedení se jedná o vestavbu, kdy je pouze zrekonstruován prostor, jenž dosud fungoval jako půda. Většinou k půdní vestavbě přistupují ti majitelé, kteří tento prostor nevyužívají a ten tak zbytečně zeje prázdnotou.

Půdní nástavba

Další variantou je půdní nástavba. Zde dochází k rozšíření původních prostor domu, respektive navýšení stavby, kdy vzniká zcela nové místo pro vytvoření bytových jednotek. Toto řešení se často realizuje u bytových domů. Vzniká zde vlastně zcela nové patro.

Mezonetový byt

Do kategorie půdních bytů se dají zařadit také takzvané mezonetové byty. V tomto případě jsou dva klasické byty, které se nacházejí ve dvou podlažích, spojeny v jeden celek, a to prostřednictvím interiérového schodiště. Mezonetový byt si utvoříte jak v klasickém rodinném domě, tak i například v bytovém domě, pokud vlastníte dva byty nad sebou.

Výhody půdních bytů

Jednou z největších výhod je to, že získáte zcela nový prostor pro bydlení. Půdní prostory jsou často nevyužité. Přestavba na obytné místnosti přináší nejen zvýšení užitných prostor, ale také přispívá k lepší tepelné izolaci. Jak známo, velká část tepla odchází z domu právě skrz půdu a střechu. Tím, že zde vytvoříte nový byt, který bude mít kvalitní izolaci, sníží se tepelné ztráty objektu.

Střešní byty, jak se jim tak někdy říká, jsou navíc vysoce atraktivní. Už jen díky perfektními výhledu do okolí, který nabízejí skrz střešní okna. Pokud byla řeč o snížení nákladů na vytápění, tomu přispívá i fakt, že do půdních vestaveb intenzivněji svítí sluneční paprsky, čímž dochází k samovolnému zvyšování teploty uvnitř interiérů.

Největší zájem o střešní byty je v Praze

Nejvíce žádané jsou střešní byty v Praze. V centru města už dnes prakticky není možné postavit celý dům a realizace nových bytových jednotek je tak značně omezená. Jedním z mála řešení jsou tak právě půdní vestavby a nástavby.

Komerční sdělení

-pla-


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil