Pronájem bytů je nyní častější než jejich prodej

15. květen 2011  PR   Bydlíme  1941 zobrazení  287 slov

Bydlet potřebuje každý z nás. Český trh s realitami nyní zamířil spíše k pronájmům kvůli horší dostupnosti hypoték používaných pro pořízení vlastního bytu.

Reality poslední tři roky zažívají postupnou proměnu, kdy trh se musel přizpůsobit novým podmínkám a požadavkům. Ceny nemovitostí mnohdy klesly, ale ukazuje se, že lidé více poptávají pronájmy, než aby si kupovali zcela nové byty.

Reklama

Na tuto změnu reagují i realitní kanceláře a do svých nabídek zařadily byty k pronájmu. Služeb realitních makléřů využívají ti, co byt nabízejí, neboť majitelé nemovitostí si uvědomili, že časově je velmi náročné s potenciálními nájemci navštěvovat nabízený byt a následně sepsat smlouvu, a vyřídit další náležitosti.

A i pro zájemce o podnájem je vhodnější komunikovat s realitkou, která by měla zajistit férovou smlouvu s tím, že pravidla jsou předem dána a nehrozí tak náhlé navyšování nájmu ze strany majitele bytu.

Avšak i mezi realitními kancelářemi je důležité najít seriózní firmu. Takovou je RE/MAX, která je největším prodejcem nemovitostí na světě a disponuje celkem 140 pobočkami v Česku. Ve své nabídce má portfólium prodej bytů, rodinné domy a vily, chaty a chalupy, pozemky, komerční nemovitosti, developerské nemovitosti a pronájem bytů.

Výhodou velkých realitních sítí je především nastavený systém, že ať kontaktujete jakoukoliv pobočku či makléře v jakékoliv části Česka, můžete očekávat stejný servis. Zároveň lze vybírat z opravdu široké nabídky nemovitostí.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil