Pro příjemné posezení na verandě domu je vhodné si pořídit infrazářiče

21. prosinec 2012  Roman Beneš  Bydlíme  1968 zobrazení  467 slov

PR. Pro vytápění hal či zimních zahrad se dají využívat infrazářiče. Tato zařízení jsou velmi efektivní.

foto: cs.wikipedia.orgfoto: cs.wikipedia.org

Pro vytápění hal či zimních zahrad se dají využívat infrazářiče. Tato zařízení jsou velmi efektivní.

Máte-li v domě vybudovanou zimní zahradu, případně v teplejších měsících rádi vysedáváte na verandě domu či například v altánu, je dobré mít možnost tyto prostory také vytápět. Díky vytápění se dá na verandě sedět i během dnů, kdy venku už nepanuje zrovna nijak velké vedro. Klasická vytápěcí zařízení jsou však pro tato místa nevhodná a neefektivní. Daleko účinnější jsou infrazářiče, které se běžně používají i pro vytápění hal a komerčních prostor.

Infrazářiče máte šanci vidět na předzahrádkách a zimních zahradách restauračních zařízení. Hodí se však také právě do soukromých objektů - do hal či na verandy rodinných domů, do zimních zahrad, na chaty a chalupy apod.

Jak pracují infrazářiče

Infrazářiče jsou velmi účinnými zařízeními. Pracují na tom principu, že neohřívají přímo vzduch, ale předměty či osoby, které se nacházejí v jejich blízkosti. Člověk, který sedí u infrazářiče, tak vnímá teplo, které z nich vychází. I v poměrně velké zimě tak můžete v blízkosti infrazářiče sedět v tričku, aniž byste pociťovali chlad. Je možné je kdykoliv snadno vypnout a v případě potřeby opět spustit, takže neběží naprázdno.

Infrazářiče jsou jen jednou z mnoha možností, jak ušetřit. Kromě vytápění jistě hledáte i další varianty, které by snížili vaše měsíční výdaje. Pakliže vlastníte automobil, doporučuji zvážit, zda by nebyla vhodná jeho přestavba na lpg. Náklady na provoz automobilu díky tomu můžete snížit klidně až o padesát procent, samotná přestavba na lpg přitom není nijak drahou záležitostí. Když už je řeč o autech, je také vhodné pravidelně kontrolovat jeho stav a v případě zjištění jakékoliv závady si pořídit nové díly, které si posléze sami vyměníte, nebo si zajedete do servisu. Široký automobilový sortiment nabízí obchod novotechno.sk .


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x