Přírodní kámen vládne současným trendům bydlení

28. listopad 2014  Roman Beneš  Bydlíme  3312 zobrazení  519 slov

PR. Pokud už Vás také nebaví ta klasická strohost omítek a maleb, pak by Vám jistě neměl uniknout tento článek. Zaměříme se v něm na obklady z přírodního kamene, které představují jakýsi prvek luxusu nebo zkrátka něčeho nového, troufalého.

Přírodní kámen vládne současným trendům bydleníPřírodní kámen vládne současným trendům bydlení

Fasáda obložená těmito obkladovými panely naznačuje, že se nebude jednat o zcela běžný dům, ale spíše o nějaké sídlo významného člověka. Nejlepší na celé věci je fakt, že tyto obklady si můžete pořídit i vy sami. Cenově jsou na tom kameny více než přívětivě.

Nejprve ze všeho bychom se měli říci, kde můžeme takové specifické kamenné obklady vlastně využít. Odpověď je i není jednoduchá. Kámen totiž nemusíme chápat pouze venkovní obklady. Je možné jej využít naprosto stejným způsobem také v rámci vnitřního obložení, kde mj. nachází obrovskou využitelnost, ať už se jedná o kuchyň, ložnici či obývák. V interiérech se zkrátka meze nekladou.

V rámci exteriéru se pak setkáváme s rozmanitými realizacemi od typického obložení fasád až po obložení plotů. Fasádu lze dekorovat celoplošně nebo pouze částečně. Oblíbené je obkládání kolem dveří, oken a sokl. Kámen pro celou plochu využívají hlavně lidé s vyšším citem pro moderní design. V posledních letech se rozmáhá obliba v obkládání venkovních krbů, altánků či jiných dekorativních objektů v rámci Vaší zahrady.

Pojďme si ještě nyní říct, kolik nás bude vlastně taková výrazná renovace domu stát. Vyrážíme v rámci dotazníkového šetření do ulic a zjišťujeme realitu. Ptáme se v prodejně přírodní kámen Zlín a dozvídáme se, že obklady je možné pořídit přibližně od tisícikoruny směrem nahoru. Po hlubším zjišťováním se dá říci, že horní hranice je v podstatě neomezená. Narazili jsme totiž na typy v ceně i nad dvěmi tisíci.

Každý správný designér by měl vědět, že výběr obkladového kamene není záležitosti několika minut či hodin. Při výběru musíte neustále vyvažovat různé klady a zápory, abyste si byli jistí, že zkrátka ten kámen, který si necháte přivézt domů, bude ten pravý. Ačkoliv je dobré si při výběru nechat poradit od prodejce – ještě lepší je být při nákupu již připravený reagovat na různé prodejcovi argumenty. Buďte pro výběr přírodního obkladového opravdu připraveni. Jen tak Vám přinese následný zakoupený produkt dlouhodobý užitek a spokojenost.

Komerční sdělení

-pla-


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x