Pořiďte si saunu či infrasaunu. A to podle svých představ na míru

13. březen 2013  MediaShow.cz   Bydlíme  2111 zobrazení  419 slov

Opravdu není problém si pořídit vlastní saunu. Ukážeme si několik typů a díky tomuto přehledu si zájemce o pořízení sauny udělá představu.

Pořiďte si saunu či infrasaunu. A to podle svých představ na míruPořiďte si saunu či infrasaunu. A to podle svých představ na míru

Když se řekne sauna, každý si pod tímto pojmem obvykle představí saunu někde v plavecké hale. V současnosti ale už není nutné někam docházet, stačí si vybudovat vlastní saunu doma, obvykle v rodinném domě. Dokonce nyní už není nutné, aby sauna byla někde v místnosti, může být i na zahradě. To si nyní vše vysvětlíme.

Reklama

Vybrat kvalitní saunu

Zákazník je pán, a platí to i při výrobě sauny. Vlastní sauna by často měla být vyrobena na míru, důraz by navíc měl být kladen na design a použité materiály.

Dalším důležitou vlastností sauny ušité na míru je design. Třeba sauny od Timo Nakari jsou navrženy designery a architekty tak, aby výrobce byl schopen zajistit dokonalou saunu. S tím souvisí kvalita a technologie sauny. Vzhledem k tomu, že sauny jsou vyrobeny finskou technologií, není co řešit...

A u kvalitní sauny rozhodují i takové drobnosti, jako jsou detaily. Důležité je zpracování veškerých detailů, jako jsou lavice, opěrky, saunové dveře a lícování jednotlivých stěn.

Zákazník může vybírat z několika typů saun. K dispozici jsou typické finské sauny, infrakabiny, neboli infrasauny, kombinované sauny, saunové domky nebo saunová kamna.

Finská sauna

Finská sauna je klasikou mezi saunami. Přináší příjemné prohřátí a relaxaci. V nabídce jsou klasické sauny tak bio sauny, s nejmodernjší technologíí a systémem řízení.

Infrakabiny či-li infrasauny přináší hluboké prohřátí díky infrapanelům. Teplota zde dosahuje obvykle 50 - 60 stupňů Celsia. To kombinovaná sauna přináší spojení klasické finské sauny a infrakabiny. Díky umístění výklopných panelů zajistí prohřátí celého těla.

Saunové domky nabízejí lepší kontakt s přírodou. Podle přání zákazníka lze navrhnout moderní prosklenou venkovní saunu s výhledem do krajiny nebo klasický saunový domek. A navíc k sauně patří i saunová kamna. Je vhodné vybírat evropská kamna na elektriku nebo pevná paliva.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil