Pokojové termostaty: Efektivní regulace vytápění

3. duben 2013  Roman Beneš  Bydlíme  2808 zobrazení  429 slov

PR. K lepší tepelné pohodě v místnostech vaší domácnosti mohou významně přispět termostaty. S jejich pomocí lze snadno regulovat teplotu.

foto: elny.czfoto: elny.cz

Ať už doma používáte podlahové topení, akumulační kamna, přímotopy nebo jiná vytápěcí zařízení, může nastat problém s tím, že se v místnosti během dne vytváří příliš velké horko, nebo je naopak teplota nižší, nežli vám vyhovuje. K optimalizaci vytápění pomáhají termostaty.

Termostaty lze využívat pro různé vytápěcí zařízení. Lze jimi regulovat teplo, které vytváří elektrické topení , radiátory či moderní podlahové topení. Instalace termostatů je poměrně odbornou záležitostí, jejich samotné ovládání však zvládne prakticky každý, neboť je velmi snadné.

Snadná regulace teploty v interiéru domu

Moderní termostaty mají velmi vyspělé funkce. Dokáží perfektně regulovat teplotu v jednotlivých místnostech. Nedochází tak k situaci, kdy by v interiéru bylo příliš teplo, nebo zde naopak vládla zima. Navolit si můžete různou teplotu ve škále od několika málo stupňů až po klasickou pokojovou teplotu.

Termostaty jsou významným doplňkem pro vytápěcí systémy i z toho důvodu, že vám sníží náklady na vytápění. Tím, že optimalizujete teplotu v místnosti, nespotřebujete tolik energií ( vody, elektřiny, plynu).

Bezdrátové termostaty

Moderní termostaty dokáží fungovat i bezdrátově. Navíc má již většina těchto zařízení také možnost týdenního programování, kdy lze jednoduše pro každý den i čas nastavit konkrétní teplotu, která vám v místnosti bude vyhovovat. Bezdrátové termostaty mívají běžně dosah až 100 metrů.

Pakliže chcete vaši domácnosti vytápět efektivně a neutrácet tak zbytečně za energie, rozhodně si pořiďte nějaký druh termostatu. V obchodech jsou k dostání speciální termostaty na radiátory, podlahové topení a další vytápěcí systémy. O správnosti vaší volby se vždy poraďte s odborníky, kteří tato zařízení prodávají, nebo mají dostatečnou zkušenost s jejich instalací a používáním.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil