Podzimní práce na zahradě usnadní štípač dřeva a sněhová fréza

23. říjen 2014  Roman Beneš  Bydlíme  2359 zobrazení  641 slov

PR. Letošní podzim se dlouho nesl ve znamení nadprůměrných teplot. Nyní se ale o slovo definitivně přihlásilo chladné a nevlídné počasí tak, jak k podzimnímu období náleží. Jako zahrádkáře a správce zahrady na vás v tento čas čeká spousta práce.

Zdroj: aztechnika.czZdroj: aztechnika.cz

Údržba pozemku půjde snadněji, pokud budete mít k dispozici šikovné pomocníky. Každému z vás se bude hodit kvalitní štípačka na dřevo a také sněhová fréza, s níž odstraníte první přívaly sněhu.

Štípačka dřeva

Štípače na dřevo jsou šikovnými pomocníky, díky nimž snadno a bez větší námahy zpracujete dřevo ze stromů, které jste při podzimních pracích na zahradě posekali. Můžete jej pak využít do kotle či kamen.

Díky štípačce už dřevo nemusíte sekat na polena ručně pomocí sekyry. Poleno stačí vložit do přístroje, zmáčknout tlačítko a hydraulický systém zařízení se pak během pár vteřin postará o jeho přepůlení.

Štípač na dřevo Scheppach 800e

Pro zahrádkáře je vhodným přístrojem štípač na dřevo Scheppach 800e. Je totiž určen pro půlení menších a středně velkých polen. Dá se předpokládat, že nebudete pracovat s nějak extrémně silnými poleny, takže by nákup silnějšího stroje byl zbytečnou investicí.

Zmíněný štípač je vybaven prostorným posuvným stolem, který je navíc možné nastavit do tří poloh a zajistit tak dle potřeby štípání dřeva s různými rozměry. Kromě toho umožňuje také nastavení pracovní délky pístu. Zařízení je rovněž opatřeno moderním čerpadlem, které je schopno vyvinout silný tlak i při nízkém výkonu motoru. Práci tak zastane dokonale, a to i při malé spotřebě energií.

Sněhová fréza

Blíží se doba, kdy na zahradě budete řešit odstraňování napadaného sněhu. Na obyčejnou lopatu zapomeňte, zvláště tehdy, máte-li prostornější zahradu. V tom případě se vám bude hodit sněhová fréza, díky níž sníh odstraníte bez jakékoliv námahy a hlavně rychle.

Sněhová fréza Cub Cadet 524

Pro domácí práce jsou vhodné kupříkladu sněhové frézy Cub Cadet. Výbornou volbou je zejména sněhová fréza Cub Cadet 524, která využívá silného a výkonného motoru. Oceníte na ní ale i jednoduché ovládání, které usnadňuje i systém posilového řízení či vyhřívané rukojeti. Díky elektrickému startéru se nemusíte obávat toho, že by vám sněhová fréza vypověděla službu v okamžiku, kdy venku panují extrémně nízké teploty.

Sněhové frézy Cub Cadet a štípače dřeva Scheppach vám nabízí internetový obchod aztechnika.cz. Hlavními výhodami nákupu v tomto obchodě jsou zejména doprava zdarma, dárek zdarma či přítomnost veškerého zboží skladem na prodejně.

Komerční sdělení

-pla-


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil