Podle čeho si vybírat matraci do postele

16. březen 2011  MediaShow.cz   Bydlíme  3378 zobrazení  392 slov

Kvalitní postel s roštem a matrací není jenom sen pro příjemný spánek. Při výběru ke koupi je ale vhodné se řídit základními kritérii.

Podle čeho si vybírat matraci do postelePodle čeho si vybírat matraci do postele

Pokud jste se rozhodli, že své spaní zlepšíte, narazili jste možná na problém. Nevíte totiž, jakou matraci si vybrat. Na trhu existuje velký výběr matrací různých druhů a málo lidí ví, která je ta správná.

Reklama

Výběr matrace do postele ovlivňuje spousta faktorů. Jedním z nich je podklad, na který se matrace položí. Nejvhodnějším podkladem matrace je lamelový rošt, který zajistí dokonalé odvětrání lůžka. Na pevný lamelový rošt lze uložit jakákoliv matrace.

Pokud máte polohovací nebo motorový rošt, nejvhodnější jsou matrace latexové nebo matrace pěnové. Na laťkový rošt nebo na pevný podklad se nejvíce hodí matrace pružinové, které zajistí dobrou cirkulaci vzduchu v matraci. Na pevnou desku naopak není vhodné uložit matrace latexové.

Při výběru matrace do postele se také musí zohlednit váha člověka. Levnější matrace jsou obvykle z méně kvalitního materiálu, který je určen pro zatížení od 80 do 100 kg. Pokud vážíte více než 100 kg, měli byste věnovat pozornost maximálnímu zatížení matrace.

Jsou lidé, kteří preferují měkčí matrace, jiní zase preferují spát na matraci tvrdé. Obecně se doporučuje matrace středně tvrdá, ortopedická, s více zónami tvrdosti, díky kterým se matrace přizpůsobí křivkám těla.

Matrace do postele se prodávají s nesnímatelným nebo snímatelným potahem. Výhoda snímatelného potahu spočívá ve vyšší hygieně lůžka, naše matrace mají snímatelné potahy na zip, které lze rozdělit na dvě části, což ocení zřejmě každá hospodyňka při praní. Snímatelný potah je možné doplnit chráničem matrace. Natahuje se na rohy matrace pomocí gumiček.

Životnost matrací do postele bývá kolem deseti let. Poté už jsou nehygienické a je třeba je vyměnit, a to i když ležely na kvalitních roštech, které zajistily odvětrávání.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil