Podlaha do bytu může mít mnoho podob

19. prosinec 2010  MediaShow.cz   Bydlíme  3583 zobrazení  363 slov

Zvolit správný typo podlahy není zase tak snadné. Kromě mnoha jiných vlastností se rozhodujeme i podle účelu a typu obytné či užitkové místnosti.

Podlahové vlysy, foto: archiv MediaShow.czPodlahové vlysy, foto: archiv MediaShow.cz

Dobrá podlaha vyžaduje kvalitní a trvanlivé materiály odolávající běžnému provozu v bytě. Současně musí být i kvalitní povrch podlahové konstrukce, abychom na ni mohli vlastní krytinu bezproblému připevnit.

Reklama

Důležité je si také uvědomit jaký typ podlahy zvolit do té či oné místnosti. OZvláště pozornost bychom měli věnovat kuchyni. Ta bývá nejfrekventovanějším prostorem v bytě. Při výběru zapomeńtě na různé koberce a soustřeďte hlavně na to, aby podlaha neklouzala a byla odolná proti mastnotě.

Tomu odpovídá dlažba, kterou považujeme za tvrdou krytinu. Je odolná vůči vysokému zatížení, jakému je vystavena podlaha pod těžkou kuchyňskou linkou například s kamennou pracovní deskou. Hodí se sem podle zařízení kuchyně jak jednobarevné vzory, tak nejrůznější kombinace různě velkých a různě barevných dlaždic. Pro tuto vlastnost se dlažba hodí i do dalších obytných prostor, zejména koupelen.

Pro další místnosti jsou vhodné PVC podlahoviny. Kromě klasických rolí se vyrábějí i ve čtvercích nebo formátech, které odpovídají lamelám dřevěných parket. Imitují nejrůznější přírodní materiály - nejen pohledově, ale i plasticky. Podlaha je odolná, měkká a poměrně dobře se udržuje. Pozor ale na levné modely, u nich je riziko přiliš brzké opotřebovanosti.

Dalším materiálm pro podlahy jsou dřevěné parkety a vlysy. Jsou vhodné do téměř jakéhokoliv interiéru, nejvíce do obývacích pokojů či ložnic. Většina zákazníků volí parkety kvůli nižší ceně parketové podlahy oproti masívním dřevěným podahám, avšak klasické parkety mají ve srovnání s masívními podlahami spousty dalších výhod, jako např. vyšší odolnost a menší náklady na údržbu. Jejich pokládka je rychlejší a životnost podlahy z parket je mnohdy o desetiletí delší.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil