Pěkná a kvalitní dětská hřiště rozzáří každou zahradu

2. duben 2011  PR   Bydlíme  3277 zobrazení  743 slov

Dětské hřiště či skluzavka jsou velmi oblíbeným hracím prvkem pro malé děti. Nyní už jednoduchá sestava může být součástí každé zahrady a navíc montáž není složitá.

Pěkná a kvalitní dětská hřiště rozzáří každou zahraduPěkná a kvalitní dětská hřiště rozzáří každou zahradu

Dětská hřiště jsou u dětí oblíbená a pro rodiče zase vhodným místem, kde mohou nechat své děti "vyřádit". V posledních letech se navíc dbá na vyšší bezpečnost hracích prvků, aby nedocházelo k úrazům. Výrobci se rovněž předhánějí v tom, aby nabídli co nejjednodušší sestavy ke složení a různorodé skluzavky, houpačky, hrazdy či pískoviště.

Reklama

Stále častěji jsou dětské herní sestavy součástí zahrad u rodinných domů. Nejen, že jsou zajímavým doplňkem, ale především děti získají možnost se "vyřádit" a zabavit - mají si kde hrát.

Na trhu se objevuje poměrně dost skluzavek od bezejmenných čínských výrobců. V Česku se ale chce prosadit i holandský výrobce s hrací sestavou Jungle Gym. Ten láká především na bezpečnost a jednoduchost, herní prvky je totiž možné si zkonstruovat svépomocí. Navíc sestavy mají velké množství doplňků.

Díky jednoduchému systému na sebe prvky dětských hřišť Jungle Gym pasují - houpačku, další skluzavky, pískoviště, opičí dráhu nebo šplhací stěnu či šplhací lano je možné si kdykoli dokoupit a domontovat.

Udělej si sám

Jungle Gym je předním evropským designérem a výrobcem dřevěných hřišť systému Do-It-Yourself (Udělej si sám) pro soukromé použití. Dbá na bezpečnost, jednoduchost, kompletnost a flexibilnost.

Bezpečnost dětí je stěžejní při navrhování hracích sestav, jejich příslušenství a montážních materiálů. Všechny výrobky korespondují s příslušnou normou a mají potřebné certifikáty. Každá stavebnice obsahuje komponenty, které přispívají k vyšší bezpečnosti: jako krytky šroubů, madla, zemní kotvy.

Stavebnice pro dětská hřiště obsahuje rozšířený montážní set, který zahrnuje pevné součásti, spojovací materiál, vrtáky a ostatní součásti. Přehledný step-by-step (krok za krokem) návod zajistí, že se stavba stane jednoduchou a zábavnou rodinnou aktivitou.

Díky kompletní stavebnici, pro kterou je třeba pouze výběr dřevěných profilů a skluzavky, je snadné si výrobek postavit svépomocí na zahradě či dvoře. Stavebnice obsahuje kromě nezbytných montážních materiálů a příslušenství také kryt pískoviště, zabraňující návštěvě koček na pískovišti.

Všechny hrací sestavy je možné rozšířit o další moduly a příslušenství. Pro některé z modelů lze použít delší či silnější dřevěné prvky. Nebo se mohou stavět vyšší či robustnější hrací sestavy.

Jak si vybrat dětské hřiště

Nejprve je nutné si vybrat hrací sestavu, kterou chceme stavět. Důležité je se zaměřit na vhodné místo pro dětské hřiště. je vhodné přemýšlet dopředu, časem třeba dokoupíme další skluzavku, houpačku, pískoviště nebo celou hrací věž se šplhací stěnou.

Měli bychom kupovat kvalitní řezivo. Pro dětská hřiště pečlivě vybíráme opracované jehličnaté dřevo, se sraženými nebo zaoblenými hranami. Skluzavka musí být připevněna na konstrukci z kvalitního dřeva, totéž pro platí pro další oblíbený prvek hrací sestavy - houpačka musí mít horní ráhno z kvalitního dřeva. Dodávané sestavy již obsahují dřevo nakrácené přímo podle požadavků dané sestavy.

Přehledný návod bude průvodcem po celou dobu stavby. Dětská hřiště Jungle Gym obsahují veškerý potřebný spojovací materiál, úchyty pro houpačky, skluzavky i pískoviště. Na každé krabici jsou zobrazeny všechny prvky dětské hrací sestavy. V případě, že si sami s montáží neporadíme, můžeme si objednat montáž od montérů.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil