Obývací pokoj: Čeho se vyvarovat

24. květen 2013  Roman Beneš  Bydlíme  2097 zobrazení  604 slov

PR. Aby byl obývací pokoj ve vaší domácnosti co nejútulnější, je potřeba se vyvarovat některých chyb.

Obývací pokoj je jednou z nejvýznamnějších místností v domácnosti. Mnozí z nás však zbytečně zahlcují prostor obýváku všemožným nábytkem. Chtějí zde zkrátka mít úplně všechno, přičemž však nedbají na to, jak pohodlný obývák bude. Čeho se tedy při zařizování obývacího pokoje vyvarovat?

Pozor na přeplněnost pokoje

Zdaleka největší chybou, kterou majitelé českých domácností při zařizování obývacích pokojů dělají, je přílišná přeplněnost místnosti. I v malém bytě sem kupují velké sedací soupravy, které zaberou klidně až třetinu celého pokoje.

Dalším, co zbytečně zmenšuje obytnou plochu, jsou předimenzované obývací stěny. Ty jsou sice praktické, nicméně často zabírají až příliš velké množství prostoru. Obývací pokoj se tak opticky výrazně zmenšuje.

Pryč s vázami, které zbytečně zmenšují prostor obýváku

Již tak přeplněný obývák navíc často „zdobí“ různé vázy, stolky s květinami apod. Přítomnost květin je jistě užitečná, z okrasného i zdravotního hlediska, ale nesmí se to přehánět.

Květiny lze přeci v klidu umístit třeba na parapet, kde nezaberou tolik prostoru. Hnojivo na rostliny, které na své oblíbené kytky používáte, ukliďte někam do komory nebo do sklepa, nemusí se válet přímo v pokoji.

Obývák není odkládací místnost

Je důležité si uvědomit, že obývací pokoj slouží nejen jako místo pro odpočinek, ale i jako reprezentativní prostor, kde vítáte případné návštěvy. Proto se vyvarujte toho, že se zde budou povalovat předměty a věci, které nemají každodenní využití. Takovéto předměty raději uschovejte někam na méně viditelné místo. Stejně zde po většinu času jen překáží.

K optickému zmenšování prostoru dochází například i tím, když po celé místnosti na zem rozprostřete koberec. Není nutné jej mít všude, stačí menší koberec uprostřed místnosti.

Ponechte si dost místa na volný pohyb po pokoji

Důležité je také správné rozmístění nábytku tak, aby byl celý pokoj dobře průchozí. Úzké uličky, které připomínají spíše slalomovou dráhu, rozhodně nepomáhají ke zvýšení komfortu bydlení.

Chyb, kterých se čeští majitelé domácností dopouštějí při zařizování ( nejen) obývacího pokoje, by se samozřejmě dalo nalézt daleko více. Rozhlédněte se po vašem obýváku a schválně si řekněte, které věci jsou zde nepotřebné a zbytečně zabírají prostor, který by mohl být volný. Určitě každý z vás něco najde.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil