Oběhová čerpadla od Grundfos zajistí optimální cirkulaci vody v otopném systému

12. říjen 2014  Roman Beneš  Bydlíme  2404 zobrazení  514 slov

PR. Uvažujete o instalaci podlahového topení do místností vaší domácnosti? Pak se možná budete potýkat s problémem, jak zajistit dostatečnou cirkulaci vody v tomto systému. Pomohou vám oběhová čerpadla od Grundfos.

Zdroj: cz.grundfos.comZdroj: cz.grundfos.com

O společnosti Grundfos

Společnost Grundfos pochází z Rakouska. Její česká pobočka působí na našem území od roku 1990, hlavní sídlo se nachází v Olomouci, obchodní zastoupení má však také v Praze.

Prostřednictvím sítě autorizovaných prodejců pak své produkty prodává i v dalších částech České republiky a Slovenska. Jde o jednoho z největších dodavatelů čerpací techniky ve střední Evropě. K nejvýznamnějším produktům, které najdete v jejím portfoliu, patří právě oběhová čerpadla.

Účel oběhových čerpadel

Oběhová čerpadla mají za především za cíl zajišťovat průtok topné vody v otopných systémech. V momentě, kdy využíváte systém podlahového topení, dochází k tomu, že je na topný okruh kladen poměrně velký hydraulický odpor. Snadno se tak může stát, že voda v zařízení necirkuluje tak, jak by bylo zapotřebí. Ke zvýšení kvality cirkulace a zajištění potřebného topného faktoru je proto potřeba využít oběhová čerpadla.

Oběhová čerpadla, která nabízí společnost Grundfos, pořídíte v několika variantách. Příkladem kvalitního zařízení, které je určeno zejména pro rodinné domy, je oběhové čerpadlo NOVÁ ALPHA. To umožňuje optimalizovat systém otopné soustavy a maximalizovat tak jeho účinnost.

Možnosti využití oběhového čerpadla

Oběhová tepelná čerpadla se hodí nejen pro soustavu podlahového vytápění, ale také pro klasické soustavy s radiátory, případně i pro jiné otopné systémy. Díky těmto zařízením zajistíte otopnému systému průtok vody v dostatečném množství. Zároveň lze díky nim lépe regulovat teplotu průtoku vody.

Všechna oběhová čerpadla, která nabízí společnost Grundfos, splňují požadavky Směrnice EuP, jež je platná od ledna roku 2013 a stanovuje minimální energetickou účinnost produktů.

Grundfos prodává také ponorná a kalová čerpadla

Firma nabízí kromě oběhových čerpadel také další varianty zařízení, a to ponorná a kalová čerpadla. První z nich je užitečným zařízením zejména v okamžicích, kdy potřebujete odsávat vodu například ze zatopených sklepů po povodních. Kalová čerpadla jsou pak praktickým zařízením pro odsávání odpadních vod.

O oběhových, kalových a ponorných čerpadlech této firmy se dozvíte více na webu Grundfos.

Komerční sdělení

-pla-


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil