Nové byty České Budějovice rozšíří nabídku o nadstandard

7. prosinec 2011  Redakce MS   Bydlíme  3231 zobrazení  383 slov

Rozhodnout se pro nové bydlení v centru Českých Budějovic je správná věc. Právě nyní byla zahájena výstavba bytového komplexu Dlouhá louka.

Nové byty České Budějovice  rozšíří nabídku o nadstandardNové byty České Budějovice rozšíří nabídku o nadstandard

Do jara 2013, v místě zpustlého areálu sodovkárny Bratří Zátků z roku 1895, vyroste nový rezidenční bytový komplex Dlouhá Louka v Českých Budějovicích. Stavba bytového domu se 126 nadstandardně řešenými byty už začala.

Reklama

Součástí právě zahájené výstavby je řešení přístupové cesty k bytovému domu a českobudějovické sportovní hale Na Dlouhé louce. Samozřejmostí je i budování okolní infrastruktury zahrnující parkovací místa i zeleň.

Byty České Budějovice se budou nacházet v ideální lokalitě v samotném centru města, a přitom na okraji klidového parku Stromovka. Nadstandardně řešené moderní byty nabídnou i výhledy na řeku Vltavu a historické centrum jihočeského krajského města.

Byty s terasou

Ke každému bytu náleží balkon nebo terasa. Obvyklá rozloha bytových jednotek je v rozmezí od 10 do 66 m2. Průměrná velikost bytu na Dlouhé louce činí 83,5 m2 bez terasy a 103,4 m2 včetně terasy.

Byt s terasou České Budějovice v tomto komplexu je atraktivní i tím, že bude obsahovat pouze byty. Případné další prostory a obchodní plochy nejsou naprojektovány, tudíž se s nimi nepočítá.

Půdorysně řešený projekt ve tvaru písmene U je otevřený směrem k řece Vltavě, což vytváří klidový prostor. Všechny hlavní pobytové místnosti bytů jsou orientovány právě sem. Díky stupňování fasády má dům při pohledu od řeky terasový vzhled.

Vysoký standard rezidenčního parku Dlouhá louka podtrhne dostatek parkovacích míst, která jsou umístěna na úrovni 1. nadzemního podlaží bytového domu a v jeho okolí. Bytový dům je vyprojektován i proti případnému rozvodnění Vltavy, přízemí domu je umístěno nad hladinou pětisetleté vody.

Kdo je developerem

Developerem bytového domu Dlouhá louka je českobudějovická společnost NOVA Projekt. Ta vybudovala například architektonicky oceňovanou budovou City Centre CB. Finančním partnerem NOVA Projektu pro projekt Dlouhá louka se stala společnost Carpaterra Capital Partners.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x