Nebojte se změnit dodavatele zemního plynu

12. květen 2011  PR   Bydlíme  2676 zobrazení  381 slov

Změnit dodavatele plynu není vůbec těžké. Ještě před tím si ale udělejte průzkum a srovnejte si ceny podle internetové kalkulačky.

Cena plynu neustále roste a proto je vhodné, aby se každý začal zajímat o to, zda není možnost ušetřit. Naštěstí už i český trh s plynem je liberalizovaný a lze si tak vybrat svého poskytovatele.

Reklama

Paradoxně mnoho lidí to neví, ale změnit si zdarma dodavatele plynu mají všichni odběratelé už od 1. ledna 2007. Také se moc neví, jak se skládá cena plynu za m3. Má dvě složky: regulovanou stanovuje Energetický a regulační úřad, pak je složka neregulovaná.

Regulovaná složka je cena za distribuci a služby operátora s plynem. Jsou pevné a nelze s nimi hýbat. Neregulovaná složka ceny zahrnuje především cenu samotné komodity. Tvoří až 70 % výsledné ceny. A právě tuto neregulovanou složku může každý zákazník ovlivnit, a to výrazně.

Samozřejmě každého napadne, že je složité si vybírat dodavatele plynu, když se každé tři měsíce cena mění. Existuje ale snadná pomoc, a tou je možnost srovnání cen plynu.

Pro srovnání ceny za plyn kalkulačku

Kvalitní internetová kalkulačka plateb za plyn obsahuje většinu dodavatelů zemního plynu, kteří dodávají plyn domácnostem i podnikatelům na území Česka. Protože za tu dobu, kdy je liberalizace trhu, je už možné jednotlivé dodavatele plynu hodnotit, v chytré kalkulačce jsou především ti, se kterými jsou zákazníci nejváce spokojeni.

Ještě než se rozhodnete změnit dodavatele plynu, využijte kalkulačku pro srovnání cen plynu. Pak už je jedinnou povinností vyplnit a podepsat smlouvu s novým dodavatelem. měli byste ale také vědět, že spolu se smlouvou podepíšete i plnou moc, která bude opravňovat nového dodavatele plynu vyřídit za všechny formality se změnou dodavatele spojené. Nový dodavatel po všech potřebných úkonech začne dodávat plyn po uplynutí výpovědní lhůty stávajícho poskytovatele.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil