Nástěnná klimatizace: levná klimatizační jednotka pro váš dům

12. únor 2013  Roman Beneš  Bydlíme  2252 zobrazení  440 slov

PR. Nemáte rádi vedro v domácnosti během letních měsíců? Pak si pořiďte levnou nástěnnou klimatizaci.

Nástěnná klimatizace: levná klimatizační jednotka pro váš důmNástěnná klimatizace: levná klimatizační jednotka pro váš dům

Klimatizace je nesmírně užitečným doplňkem domácnosti. Ve chvílích, kdy venku panují třicetistupňová vedra, se mnohdy v domě nedá žít, neboť sluneční paprsky ohřívají stěny a vzduch v místnostech, kde tak panuje nepříjemné dusno. Vám se pak špatně dýchá, potíte se, snižuje se vaše schopnost se soustředit a nejste schopni vykonávat běžné domácí práce. Nepomohou ani venkovní či vnitřní žaluzie, které sice odrazí nápor paprsků, nicméně teplotu v místnosti už nedokáží snížit. Právě z tohoto důvodu je vhodné si pořídit klimatizaci.

Nástěnná klimatizace je stejně efektivní jako centrální klimatizační zařízení

Klimatizace do domu se vyrábějí v několika verzích. Pakliže nechcete do tohoto zařízení investovat příliš mnoho peněz, pak zapomeňte na centrální zabudované klimatizace, které jsou drahé, pořiďte si raději levnější nástěnné klimatizace. I ty dokáží velmi efektivně regulovat teplotu v místnosti. Jde o zařízení, která jsou nenáročná na instalaci, jejich zprovoznění je otázkou maximálně několika desítek minut. Moderní nástěnné klimatizace dokáží vzduch nejen ochlazovat, ale i ohřívat, jsou tudíž využitelné například i v chladnějších měsících, kdy naopak v domě chceme získat trochu více tepla.

Jak fungují nástěnné klimatizace

Nástěnné klimatizace fungují jako všechny ostatní druhy klimatizací. Uvnitř místnosti nasávají teplý vzduch, který je následně ochlazován pomocí chladících prvků. Přebytečné teplo, které se již nevyužívá, je vypuzeno mimo objekt pomocí venkovní jednotky klimatizace. Jsou podobně účinné jako centrální klimatizace, ovšem z cenového hlediska mnohem levnější. Jediné, s čím je třeba počítat, je o trochu vyšší hlučnost zařízení.

Nezapomeňte, že k tepelnému komfortu ve vaší domácnosti přispějí nejen žaluzie a klimatizace, ale také kvalitní plastová okna. Ta pořídíte v obchodu aneko.sk.

Komerční sdělení

Foto: ecotechnologies.sk


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x