Na trhu je široká nabídka bazénů a jejich zastřešení

16. březen 2011  PR   Bydlíme  3280 zobrazení  378 slov

Vlastní bazén na zahradě je snem pro mnohé majitele rodinných domů. V současné době se dá velmi snadno splnit a vybrat si ten nejvhodnější typ.

Na trhu je široká nabídka bazénů a jejich zastřešeníNa trhu je široká nabídka bazénů a jejich zastřešení

Bazény jsou v posledních letech nejtradičnější formou relaxace u rodinných domů. Na trhu existuje mnoho druhů bazénu, které bychom si měli představit.

Reklama

Plastové bazény jsou vyrobeny z ekologicky nezávadného polypropylénu o obvyklé tloušťce 5 mm, odolného proti UV záření. Plastová stěna bazénu plní funkci opěrné konstrukce i vodotěsné vložky zároveň. Bazény se montují na předem připravenou armovanou betonovou desku o tloušťce 15–25 cm.

Mozaikové bazény jsou vhodné pro interiérové bazény. Zajímavé jsou dekorační "obrazce", jako jsou např. delfín, kruh s hvězdou. Mozaika se aplikuje na betonový, nebo polystyrenový skelet bazénu.

Vložkované bazény vynilovou fólií je asi nejrozšířenější typ bazénu. U tohoto bazénu je potřeba nejdříve vystavět celý bazén ze "ztraceného bednění, nebo polystyrénových tvárnic a vnitřek je potřeba vystěrkovat. Poté se celý bazén vyvaří vynilovou fólií o síle 1,5mm. Tento typ bazénu je asi nejodolnější co se týče délky užívání bazénu.

Stále více oblíbené jsou dřevěné nadzemní bazény. Ty jsou určeny pro všechny, kteří chtějí zahradní bazén a nechtějí mít žádné starosti s kopáním či potíže s případným výskytem podzemních vod. Bazény jsou dodávány jako kompletní celek i s veškerým příslušenstvím, které je k vlastnímu chodu bazénu potřebné. Tyto bazény nevyžadují žádné specifické "stavební připravenosti" a je možné je usadit pouze na rovný betonový povrch, nebo dlažbu.

U venkovních bazénů je rovněž velmi důležité zastřešení bazénů. Širokou nabídku má například společnost AZ-RELAX. Ve svém katalogu nabízí třeba nejnižší zastřešení s pochozí dráhou či vyvýšené prestižní zastřešení s originálním designem.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil