Moderní pračky mají nové funkce i pro zakouřené prádlo či alergiky

27. květen 2011  MediaShow.cz   Bydlíme  2994 zobrazení  468 slov

Nové pračky se více stávají přístroji s mnoha programy na různý typ praní a odstraňování všemožných skvrn. Výrobci přicházejí s novinkami a my si je představíme.

Pračky jsou standardně používány pro praní prádla. Vlastní proces praní už není příliš složitý a tuto činnost tak mohou bez větších potíží vykonávat i muži. Ale nejen oni, především ženy ocení nové funkce praček. Pokrok se prostě zastavit nedá.

Reklama

Pračka je dneska takový počítač na praní. Samozřejmostí jsou speciální programy na prané světrů, automatické dávkování vody podle množství prádla, anebo odložený start. Na trhu se ale objevily pračky se zcela novými funkcemi.

Funkce číslo 1: praní v páře

Pračka s touto funkcí je vhodná zejména pro lidi, co často chodí do zakouřených restaurací. Také je ideální pro narovnání oblečení a jeho osvěžení, poku dlouho leželo ve skříni.

Zajímavý je princip fungování. Když se pára využije k běžnému praní, ušetří se za vodu a textil se lépe vypere. Pára lépe rozpouští prací prostředky i skvrny, proniká přímo do vláken oděvů.

Pára působí antibakteriálně a odstraňuje pachy. To je velká výhoda na vyprání zakouřeného prádla. Pračka s touto speciální funkcí je zajímavá především tím, že zakouřené prádlo se nemusí po jednom nodšení hned prát, stačí si navolit krátký parní program.

Funkce číslo 2: proti bakteriím a alergiím

Funkce pračky proto bakteriím a alergiím je vhodná zejména pro alergiky a rodiny s malými dětmi. Výrobci to řeší tak, že proti množení bakterií a alergenů v prádle jsou v pračkách například na lopatkách v bubnu povlaky s ionty stříbra zabraňující usazování a množení bakterií. Jiný výrobce zase vsadil na antibakteriální úpravu povrchu nádržek na prací prostředky.

Alergikům a rodinám s malými dětmi další výrobce nabízí speciální program máchání na teplotu 40 stupňů, který z prádla vyplaví zbytky pracích prostředků.

Funkce číslo 3: program na skvrny

Pračka s velmi užitečnou funkcí na skvrny se hodí především pro rodiny s dětmi, chalupáře a zahrádkáře nebo pro fyzicky pracující lidi či sportovce. Stačí nastavit speciální program a skvrny budou odstraněny. Funkce totiž zvýší intenzitu praní a působení pracího prostředku. Některé pračky nabízejí program dokonce až na 14 různých typů skvrn.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil