Moderní markýzové látky jsou odolné vůči vnějším vlivům

20. duben 2012  Jan Potůček  Bydlíme  2549 zobrazení  449 slov

Markýzy patří mezi venkovní prvky stínící techniky, které jsou neustále vystaveny působení vnějších vlivů, jako je déšť, slunce a změny teplot. A proto musí být markýzy vyrobeny z odolných látek, které jsou zárukou jejich stálého vzhledu a dlouhé životnosti.

Moderní markýzové látky jsou odolné vůči vnějším vlivůmModerní markýzové látky jsou odolné vůči vnějším vlivům

Odolné markýzy vůči vnějším vlivům

Reklama

Při výběru markýz se vyplatí vsadit na kvalitní dodavatele, kteří nabízejí markýzy vyrobené z látek odolných vůči působení vnějších vlivů prostředí, jako je především déšť nebo UV záření, což zaručuje jejich dlouhou životnost. Především odolnost vůči vodě je v našich podmínkách velmi důležitá. Mimořádně dlouhou životností se vyznačují látky markýz Rolrols, které se vyrábějí z 100% akrylového vlákna a jsou stálobarevné. Rolrols spolupracuje s předními výrobci potahových látek, jako je rakouská firma Sattler, kde je impregnace proti vodě a plísním považována za standard. Markýzy Rolrols navíc obsahují UV stabilizátor a jsou opatřeny celkovou antistatickou úpravou. Díky tomu činí jejich životnost až 15 let.

Na vzhledu markýz záleží

Protože markýzy dotvářejí vnější tvář domu, je důležité, nepodcenit při jejich volbě ani design použitých textilií. Specializovaní prodejci markýz nabízejí možnost výběru z nepřeberného množství barev (například u Rolrols si můžete vybrat z 251 barevných kombinací) a díky tomu můžete markýzy dokonale sladit se vzhledem svého domu. Velké oblibě se těší nejen jednobarevné potahové látky, ale také optimistické proužkované vzory.

Markýzy a jejich možnosti ovládání

Stejně jako ostatní prvky stínící techniky nabízejí také markýzy několik možností ovládání. Standardně se ovládají klikou, anebo motorem na základě stisknutí tlačítka. Nejvíce pohodlnou alternativu však zajišťuje bezdrátové dálkové ovládání.

Doplňky k markýzám pro vyšší komfort

Praktické doplňky k markýzám, jako je například dešťový senzor, anebo různá čidla, přispívají k prodloužení životnosti markýz a zvyšují komfort ovládání. Kupříkladu otřesové čidlo snímající otřesy způsobené větrem dá pokyn k zasunutí markýzy v případě, že intenzita otřesů způsobených větrem překročí nastavenou mez. Více informací najdete na www.rolrols.cz .


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil