Moderní interiér se neobejde bez garnýže. Používají se především kovové

29. leden 2013  MediaShow.cz   Bydlíme  3544 zobrazení  560 slov

Garnýže jako záclonová konzola by měla být součástí každého bytu. Ideální jsou kovové garnýže pro své vynikající vlastnosti a zároveň díky provedení jsou i velice estetické.

Moderní interiér se neobejde bez garnýže. Používají se především kovovéModerní interiér se neobejde bez garnýže. Používají se především kovové

Garnýž je záclonová konzola, neboli nadokenní závěs na záclony. Dříve se často používala dřevěná tyč nebo kolejnička s konzolemi na zavěšení. V současnosti je preferována kovová trubka. Tyč navíc může být na koncích ozdobena koncovkami.

Reklama

Záclony a závěsy se zavěšují na kroužky, které se posunují po tyči ručně, anebo mohou být zavěšeny na háčky. K uchycení záclony se v současnosti nejčastěji užívají pružné "žabky".

Jak vybrat garnýž

Garnýže jsou důležité pro současné moderní interiéry. Nadokenní tyč se záclonou či závěsem dotváří místnost a podtrhuje její celkové vyznění. Přitom jsou cenově výhodné a u kovových garnýží je životnost až 30 let. Navíc jsou bezúdržbové.

Ideální záclonové tyče jsou galvanicky pokovené, což zajišťuje jejich dlouhou životnost. Doporučuje se vybírat z garnyží, které jsou vyrobeny v EU, nikoliv v Číně.

Při výběru záclonové tyče je dobré se zaměřit na některé detaily. Třeba na průměr nabízené garnýže. Vhodný je průměr je kolem 16 milimetrů. Luxusnější garnýže pak mívají průměry 20, 25 i více milimetrů. Platí jedno pravidlo: čím

větší průměr garnýže, tím mívá větší nosnost bez prohýbání.

Ke garnýži patří i příslušenství. Tím jsou myšleny kroužky a koncovky. Při výběru garnýží je vhodné si všímat i toho, jakou mají povrchovou úpravu. Rovněž je vhodné si všímat řemeslného zpracování a detailů. Důležité je, aby na sebe jednotlivé díly navazovaly přesně a hladce.

Specialista na kovové garnýže

Specialistou na prodej kovových garnýží je třeba eshop www.garnyzekovove.cz. Přednost nabízeného zboží tkví v tom, že je vyrobeno v EU a přitom garnýže patří mezi levnější na českém trhu. To je dosaženo díky cenové politice prodeje. Obchod nabízí bezkonkureční poměr cena/kvalita.

Vybírat lze z několika typů garnýží. A to: extravagantní, hranaté, lankové, dětské, prestižní a sestavy. V nabídce jsou i záclonové tyče.

Bonusem je možnost si garnýži sestavit dle individuálních přání. Existuje více než tisíc možností jak garnýž sestavit. Není tedy důvod se omezovat jinými dodavateli a stačí si vyberat si jen to, co skutečně zákazník potřebuje.

Garnýž lze zakoupit v různých efektech: starožitná mosaz, starožitné zlato, chrom, saténový nikl, nerezová ocel, měď, stříbro, onyx, zlato či matné stříbro. Všechny garnýže v efektech kovu jsou galvanicky pokovené. To zaručuje jejich otěruvzdornost a dlouhou životnost.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x