Mějte svůj vlastní kvalitní bazén na zahradě

27. srpen 2012  MediaShow.cz   Bydlíme  2309 zobrazení  470 slov

Bazény z plastu patří mezi vyhledávané bazény především pro svoje vlastnosti a levnou cenu. Je však nutné vsadit na kvalitního výrobce se zákaznickým servisem.

Mějte svůj vlastní kvalitní bazén na zahraděMějte svůj vlastní kvalitní bazén na zahradě

Bazény na zahradě jsou hitem a součástí mnoha rodinných domů. Navíc mít vlastní bazén už není luxus, naopak jejich častou součástí.

Reklama

Plastové bazény jsou ideální možností pro relaxaci. Vybrat si lze z mnoha tvarů. Oblíbené jsou tyto bazény zejména kvůli tomu, že se vyrobí a na daný pozemek se dovezou a osadí do připravené jámy. Vyhledávaný je plastový bazén i díky tomu, že je levný.

U plastových bazénů je důležitá technologie výroby, proto je nutné zvolit firmu s kvalitním zázemím a moderními technologiemi výroby. Výrobcem bazénů je například česká firma s mnohaletou tradicí Popp, která patří k největším výrobcům bazénů.

Jak se vyrobí plastový bazén

Výroba plastových bazénů probíhá svařováním polypropylenových desek o síle 6 - 8 mm podle velikosti bazénu. Jednotlivé desky jsou chráněny ochrannou fólií. Ta se odstraní po instalaci bazénu.

Dno je svařeno polyfúzně. Pláště se ke dnu připevňují pomocí extruderu. Bazény jsou po celém obvodu vyztužené.

Typy plastových bazénů

Výrobce plastových bazénů Popp vyrábí dva základní typy, které se od sebe dělí způsobem odvodu vody určené k filtraci.

Levnějším řešením jsou bazény se skimmerem, což znamená, že ve stěně bazénu je umístěný otvor odvádějící vodu a nečistoty. Bazény s přelivem jsou ty, které mají mřížku s odtokovými kanálky.

Jak vybrat plastový bazén

Zákazník by si při výběru plastového bazénu měl zkontrolovat několik zásadních věcí. Výrobce by měl používat jako materiál polypropylen s ochrannou fólií. Například výrobce Popp používá vysoce kvalitní polypropylen od německé firmy Simona.

Rovněž se doporučuje přímo u výrobce zkontrolovat bazénové schodiště, aby bylo kvalitní provedení. Také je lepší, když se plastový bazén vyrábí u výrobce a nikoliv u zákazníka, neboť může docházet k nižší kvalitě výrobku.

Kde plastový bazén zakoupit

Na osobní a férový přístup s odborným poradenstvím o plastových bazénech na míru a jejich zastřešení se lze spolehnout na showroom na jižní Moravě blízko Lednice.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil