Kvalitní žaluzie zabrání pronikání slunečních paprsků

26. březen 2011  PR   Bydlíme  2350 zobrazení  620 slov

Stínící technika je standardní součástí vybavení oken. Zejména v jarních a letních měsících je nutné sluneční paprsky vpouštěním do místnosti regulovat.

Kvalitní žaluzie zabrání pronikání slunečních paprskůKvalitní žaluzie zabrání pronikání slunečních paprsků

Žaluzie jsou nedílnou součástí oken, neboť zabraňují silnému pronikání slunečních paprsků do místností. Na trhu existuje několik druhů, neboť každá žaluzie se hodí na něco jiného. Dále jako okenní doplňkové konstrukce jsou markýzy nebo rolety.

Reklama

Pokud se rozhodnete pro jakýkoliv produkt z oblasti stínící techniky, je vhodné se zaměřit na kvalitní žaluzie. Využít tak lze i servis a montáž.

Druhy žaluzií

Mezi zákaldní žaluzie patří vertikální. Ty mají schopnost zaclonit velké plochy a současně provzdušnit prostor. Často jsou využívány jako náhrada závěsů. Lamely vertikálních žaluzií jsou vyrobeny z látky s antistatickou vrstvou, materiál má tvarovou stálost a je velmi odolný.

Žaluzie do oken jsou vyrobeny ze slitiny hliníku. Regulace světla je zabezpečena buď řetízkovým ovládáním s brzdovým mechanismem, nebo pomocí šestihranné tyčky s provázkem.

Dřevěné žaluzie jsou luxusním doplňkem společenských prostor, kanceláří a bytů splňujícím představy nejnáročnějších zákazníků. Jsou vyráběny z nejkvalitnějšího dřeva, povrch lamel je opatřen vrstvou laku s UV filtrem, která zvyšuje odolnost dřevěných žaluzií proti vlhkosti a oděru.

Horizontální bambusové žaluzie jsou vhodné pro instalaci do interieru i přímo k okenním sklům. Bambus je moderní ekologický materiál s neuveřitelnou pružností a jedinečným desugnem, nenároční na udružbu a odolný proti vlivům prostředí. Bambusová lemela je pevná ,tvrdá, extrémne pružná, stálobarevná, odolná vůči UV záření.

Meziokenní žaluzie jsou vhodné pro starší typy špaletových a šroubovacích oken. Jejich velkou výhodou je dlouhá životnost a snadné ovládání. Do špaletových oken jsou montovány žaluzie se silikonovou fixací, která zabezpečuje jejich stabilitu při otevírání jednotlivých křídel.

Druhy rolet

Předokenní rolety jsou účinným stínícím, izolačním a bezpečnostním prvkem. Snižují hlučnost, zvyšují soukromí, v létě chrání před sluncem, v zimě zabraňují nežádoucímu úniku tepla. Předokenní rolety jsou odolné vůči vlhkosti i nízkým teplotám a snižují riziko vloupání do domu. Rolety se ovládají ručně pomocí popruhu, nebo elektromotorem na vypínač či nebo na dálkové ovládání.

Do kategorie venkovní rolety zahrnujeme bezpečnostní rolety, rolovací a římské textilní roletky, posuvné japonské stěny.

Markýzy

Markýzy jsou velmi vhodným řešením pro zastínění větších ploch jakými jsou např. terasy, balkóny, výlohy, zimní zahrady, pergoly, které současně dotváří architektonický vzhled budovy. Markýzy jsou dodávány v několika technických provedeních (výsuvné, kazetové, svislé, samostatně stojící) a mohou být ovládány buď mechanicky klikou, motorovým pohonem nebo automaticky dálkovým ovladačem.

Ochrana proti hmyzu

Proti proniknutí obtížného hmyzu do interiéru se můžeme bránit instalací sítě proti hmyzu. Ta je vyráběna ze skelného vlákna s plastem, které dobře snáší tepelné rozdíly. Rámy sítí jsou z lakovaného hliníku.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil