Kvalitní tapety i exkluzivní kolekce do bytu? Zkuste Diamond design

27. srpen 2013  MediaShow.cz   Bydlíme  2440 zobrazení  522 slov

PR. Kvalitní tapety v bytě zatraktivní zdi a moderní design zvýrazní celou místnost. Specialistou na známé typy a exkluzivní kolekce je Diamond design.

Tapety od Diamond design oživí byt. Foto: archiv Diamond designTapety od Diamond design oživí byt. Foto: archiv Diamond design

Tapety jsou častým interiérovým prvkem a jednotlivé typy s různými vzory proměňují místnost tak, jak si ji navrhneme. Vybírat lze z několika známých typů: vinylové tapety, vliesové tapety, textilní tapety, sklovláknité tapety, přírodní tapety, papírové tapety nebo dětské tapety.

Tapety Diamond design jsou natolik zajímavě vyráběné, že působí luxusním dojmem. Také se od těch klasických, které jsou v nabídce obchodů, liší svými vlastnostmi. Především váhou, tedy gramáží a tloušťkou materiálu.

Vinylové či vliesové tapety

Třeba vinylové tapety mají obvyklou šíři 50 cm. Je nutné si uvědomit, že tento parametr má zásadní vliv na množství spojů při lepení tapety na zeď. Diamond design rovněž sestavuje kolekce na tento parametr, avšak některé kolekce jsou v šířkách 70, 90 a dokonce i 130 cm.

Další předností kolekce je jedinečnost. Struktury a vzory tapet jsou originální a neobvyklé. V nabídce jsou tapety dovezené z Belgie, Anglie, Itálie či Francie.

Vliesové tapety jsou de facto textilními tapetami s tím rozdílem, že jejich plochu netvoří jednotlivá vlákna, ale rozemletá textilní vláknina. Ta je následným lisováním upravena do vrstvy tvořící tapetu.

Vliesové tapety se vyznačují především obrovským rozsahem vzorů a především povrchů a kombinací.  Tyto tapety umožňují vytvářet speciální efekty povrchu, jako je třeba drcené sklo.

Textilní či sklovláknité tapety

Textilní tapety jsou cenově srovnatelné s vliesovými, přesto jsou luxusnější.  Často obsahují hedvábí či jiné vznešené materiály. Textilní tapety mohou být netkané nebo tkané.

Sklovláknité tapety jsou vyráběny z křemičitého vlákna, což je přírodní materiál  vysoce odolný proti oděru, roztrhnutí, plně omyvatelný a s možností obarvení.

Dalším typem jsou přírodní tapety. V nabídce jsou tapety z papirusu, to je ručně vyráběný papír. Pak tu jsou tapety ze sisalového vlákna, vlny či hedvábí. Je ale dobré vědět, že to nejsou zcela odolné materiály, proto se podlepují netkanou textilií.

Samostatnou kategorií jsou dětské tapety. Kolekce zahrnující nejrůznější dětské motivy jako jsou princezny, autíčka, zvířátka či různé geometrické motivy. Škála barev je rovněž široká.

Tapety od Diamond design si lze prohlédnout v showroomu v Praze, Brně, Velké Bíteši a Znojmě. Pokud si zákazník vybere tapety, zajištěno je zaměření nebo prezentace široké škály tapet.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil