Krbová kamna jsou účinným a elegantním řešením pro vytápění domu

11. prosinec 2012  Roman Beneš  Bydlíme  2226 zobrazení  507 slov

PR. V rodinném domě by měla panovat pohoda. K ní jistě přispívá také kvalitní vytápění pomocí krbových kamen.

foto: palomino.skfoto: palomino.sk

V rodinném domě by měla panovat pohoda. K ní jistě přispívá také kvalitní vytápění pomocí krbových kamen.

Krbová kamna mají vysokou účinnost a dokáží vytápět i více místností naráz

Krbová kamna patří mezi vytápěcí zařízení, která jsou používána již po staletí. Zatímco v druhé polovině devadesátých let se zdálo, že jejich obliba je na minimu, v dnešní době se opět vrací do módy. Avšak bylo by naivní si myslet, že krbová kamna, chcete-li krbové pece, jsou jen čistě módní záležitostí. Ano, tvoří součást designu místnosti, vypadají velmi efektně, dá se u nich příjemně posedět. Jenže hlavním důvodem, proč je dnes dobré investovat do tohoto vytápěcího zařízení, je fakt, že krbová kamna v porovnání s mnoha jinými vytápěcími systémy nejsou tak finančně nákladná na provoz. Zároveň dosahují vysoké účinnosti, která se může pohybovat až kolem 80%. Z hlediska efektivity jde o velmi kvalitní a užitečná zařízení, která jistě mají svůj smysl. Dají se využít nejen v rekreačních objektech, ale také v klasických rodinných domech. V případě, že se napojí na výměník, mohou sloužit i k ohřevu vody. Krbová kamna větších rozměrů a dobré výhřevnosti mohou navíc vytápět i několik místností najednou.

Pro zachování dobré výhřevnosti kamen je nutné mít dobře zateplený dům

Moderní krbová kamna, jak již bylo zmíněno, mají vysokou účinnost. Je však samozřejmě zapotřebí mít kvalitně zařízený dům tak, aby vyprodukované teplo neunikalo z interiéru do vnějšího prostředí, tedy z domu. K tomu je nutné mít na domě provedenu kvalitní tepelnou izolaci fasády a střechy, ale také využívat kvalitní ( plastová či dřevěná) okna. V tomto ohledu lze doporučit kupříkladu moderní plastová okna Salamander, která vynikají dobrou konstrukcí a precizně vyřešeným těsněním.

Krbová kamna dokáží během dlouhých zimních večerů navodit velmi romantickou atmosféru. Světlo z nich však rozhodně nepostačí, pakliže potřebujete doma vykonávat nějakou činnost, při níž je zapotřebí dostatku světla. V tomto případě je určité dobré mít v místnosti nainstalována dobrá stropní svítidla. Ta lze zakoupit v eshopu profisvitidla.cz.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil