Komfortní bydlení: Hlavní přínosy zateplení domu

17. říjen 2013  MediaShow.cz   Bydlíme  1864 zobrazení  482 slov

PR. Z hlediska komfortu bydlení je nesmírně důležité minimalizovat tepelné ztráty objektu. Toho a dalších pozitivních jevů lze docílit kvalitním zateplením domu.

foto: psgroup.skfoto: psgroup.sk

Z hlediska komfortu bydlení je nesmírně důležité minimalizovat tepelné ztráty objektu. Toho a dalších pozitivních jevů lze docílit kvalitním zateplením domu.

Zateplení objektů je už několik let prvořadým cílem mnoha bytových družstev a také majitelů rodinných domů. Je to zcela logické, neboť díky zateplení dochází ke zvyšování kvality bydlení. Přináší to však mnoho dalších výhod.

Snížení tepelných ztrát

V první řadě je třeba si uvědomit, že zateplení objektu přináší zejména výrazné snížení energií. U starších bytových a rodinných domů, které byly postaveny před desítkami let, tato úspora činí až 30% původní spotřeby. Díky tomu se investice z dlouhodobého hlediska jednoznačně vyplatí, její návratnost se pohybuje v řádech několika let.

Zlepšení hygienických podmínek

Kromě snížení tepelných ztrát a spotřeby energií dochází vlivem zateplení domu také k celkovému zlepšení hygienických podmínek, což ocení všichni obyvatelé. Dochází zde mimo jiné ke zvýšení vnitřní povrchové teploty stěn v bytě, čímž se zamezuje tvorba plísní a snižuje se vlhkost v interiérech.

Prodlouží životnosti a hodnoty stavby

Precizně a komplexně provedené zateplení, které se týká i střechy, zamezí také pronikání vody do stavby, díky čemuž dojde k prodloužení její životnosti. Zateplení tedy pomáhá vlastně i prodloužit dobu, po kterou bude možné stavbu využívat. Navíc se tak logicky zvedá i její aktuální tržní hodnota.

Kromě zateplení fasády, střechy či zateplovacích prací v interiéru je k dosažení minimálních tepelných ztrát zapotřebí provést také výměnu oken. Stará okna je obvykle nejlepší nahradit novými plastovými okny, která dobře těsní. Plastová okna objednáte přes cedera-okna.sk.

Jakmile máte hotové kompletní zateplení, můžete přistoupit i k dalším způsobům, kterými dosáhnete lepší tepelné pohody v domácnosti. V tomto směru dokáže efektivně pomoci také klimatizace do bytu, kterou pořídíte na tomto linku.

Komerční sdělení

-lod-


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil