Každý majitel domácnosti může ovlivnit cenu plynu

6. březen 2013  Roman Beneš  Bydlíme  2042 zobrazení  612 slov

PR. Mnoho domácností si stěžuje na vysoké ceny plynu a elektřiny. Cenu plynu však mohou snadno ovlivnit přechodem k jinému dodavateli.

Mnoho domácností si stěžuje na vysoké ceny plynu a elektřiny. Cenu plynu však mohou snadno ovlivnit přechodem k jinému dodavateli.

Pakliže ve své domácnosti využíváte zemní plyn k vytápění, ohřevu vody nebo k vaření, jistě vás netěší neustálý nárůst cen za tuto energii. Ceny plynu šly za poslední roky strmě vzhůru. Je to velmi nepříjemné, neboť ještě v devadesátých letech si mnozí lidé, zejména na venkově, nechali instalovat plyn v domnění, že jde o velmi levnou energii, která se vyplatí mnohem více nežli například elektřina. V současné době však každým rokem trnou, o kolik se jim zase zvednou ceny plynu, který už zdaleka není tak levný, jako v minulosti. S výší cen plynu však můžete přeci jen něco udělat, a to tím, že si provedete porovnání cen plynu na internetu a posléze případně přejdete k jinému dodavateli, který vám nabídne dodávky za výhodnějších podmínek.

Výši plateb za plyn ovlivníte volbou nejvýhodnějšího dodavatele

Cena plynu je ovlivňována mnoha faktory. Vy jako koncoví zákazníci samozřejmě neovlivníte kurz koruny nebo světové zásoby, které na ceny plynu mají nejvýraznější efekt. Můžete si však dobrovolně zvolit svého dodavatele, což v minulosti bylo značně omezené. Tím, že došlo k liberalizaci trhu, vzniklo v posledních letech několik desítek nových dodavatelských firem, které nabízejí plyn domácnostem i podnikatelům. V každém regionu tak funguje větší konkurence a dodavatelé se snaží ceny plynu korigovat tak, aby od nich zákazníky neodešli, ba naopak aby získali nové klienty.

Porovnání cen plynu

Přechod k jinému dodavateli plynu

Na základě porovnání cen plynu si jednoduše zjistíte, který dodavatel vám je schopen distribuovat plyn do domácnosti za nejlepších podmínek, tedy za nejnižší ceny. Následný přechod od stávajícího dodavatele k novému je pak již poměrně jednoduchý, ale je samozřejmě nutné hledět na stávající smlouvu tak, aby nedošlo k jejímu porušení a následným sankcím. Nejjednodušším způsobem, pakliže se rozhodnete přestoupit k jinému dodavateli plynu, je dát mu plnou moc. Nový dodavatel pak celý přechod, a to včetně ukončení smlouvy u stávající dodavatele, zajistí tak, aby nedošlo ani na den k přerušení dodávek do vaší domácnosti.

Porovnáním cen plynu a následnou změnou dodavatele můžete ušetřit ročně i několik tisíc korun. V situaci, kdy je plyn považován za velmi drahou energii, jsou takovéto úspory velmi cenné. Pakliže vás možnost změny dodavatele plynu zaujala, pak naleznete více info na stavba-domu.cz/srovnani-cen-elektriny-a-plynu.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil