Kalová čerpadla: Využití v domácnosti

23. prosinec 2013  Roman Beneš  Bydlíme  2025 zobrazení  504 slov

PR. Dostala se vám voda do sklepa? K jejímu rychlému odčerpání je nejlepší použít kalové čerpadlo.

Zdroj: georgia.czZdroj: georgia.cz

Někdy se stane, že se vám do sklepa domu dostane voda, kterou je potřeba co nejdříve odčerpat, aby nenapáchala další škody na objektu. Jak ale dostat větší množství vody ze sklepa, aniž byste museli neustále běhat s kýblem? Nejefektivnějším řešením je využití kalového čerpadla.

K čemu slouží kalová čerpadla

Kalová čerpadla jsou typem čerpadel, která jsou určena právě pro takovéto situace. Dokážou rychle a efektivně odčerpat kalovou vodu, v niž jsou i větší nečistoty. Využívají se hlavně po povodních, kdy jsou sklepy domů zatopeny a zaneseny bahnem.

Dále však mohou sloužit také například k čerpání vody ze studní, kdy došlo ke kontaminaci vody a je potřeba studnu vyčistit. Rovněž se dají použít také při čerpání nádrží. V neposlední řadě pak tato čerpadla do domácnosti poslouží ve chvíli, kdy potřebujete vyprázdnit septik nebo jímku.

Odčerpání až několika stovek litrů vody za minutu

Kalová čerpadla do domácnosti jsou oproti běžným čerpadlům rozdílná v tom, že dokážou odčerpat i velmi znečištěnou vodu, aniž by došlo k jejich ucpání. Díky robustnější konstrukci a velkému čerpacímu výkonu dokážou odčerpat i stovky litrů kapaliny za minutu. U některých značek se navíc setkáte i s tím, že u vstupu mají drtící nože, díky nimž jsou nečistoty rozdroleny na menší kusy.

Kalová čerpadla nejsou zdaleka jedinými čerpadly, která v domácnosti využijete. Existuje celá řada další druhů těchto zařízení, která vám mohou být doma velmi užitečnými pomocníky. Při výběru konkrétního produktu je tudíž potřeba si vždy ujasnit, k jakému účelu má čerpadlo sloužit.

Čerpadla do domácnosti - nákup

Výběr čerpadla do domácnosti můžete provést v internetovém obchodě společnosti Georgia – čerpací technika s.r.o., na webu georgia.cz. Tato firma nabízí nejen kalová čerpadla, ale i ostatní druhy těchto zařízení. Rovněž provádí i potřebné opravy čerpadel, která se vám během provozu porouchají. Opravy jsou běžně prováděny přímo u zákazníků tak, aby byly co nejrychlejší a co nejméně namáhavé.

Komerční sdělení

-obs-


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x