Jaké zvolit pískoviště na zahradu, aby pro děti bylo bezpečné?

10. březen 2015  Roman Beneš  Bydlíme  2382 zobrazení  567 slov

PR. Pískoviště na zahradu patří mezi nejoblíbenější dětské hračky. Při jeho výběru si ale musíte dát pozor na to, aby bylo maximálně bezpečné a dětem na něm nehrozilo poranění. V tomto článku si přiblížíme, na co si dát při volbě pískoviště pozor.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

 

Vhodné materiály pro pískoviště

Moderní dětská pískoviště se vyrábějí zejména z plastu a dřeva. Dřevo je přeci jen vhodnějším materiálem. Konstrukce je totiž odolnější a pískoviště může bez problémů sloužit po mnoho let. Je ale nutné, aby mělo kvalitní úpravu.

Dřevo nesmí mít příliš ostré hrany, na povrchu naopak musí být maximálně hladké. Je špatně, pokud z něj trčí třísky, které se snadno mohou dětem zadřít pod kůži. Je rovněž dobré, pokud je impregnované. Lépe pak odolává venkovním klimatickým podmínkám. Neuškodí mu déšť ani sníh.

Z dřevěné konstrukce nesmí vyčuhovat hřebíky a spoje. I o ně se totiž děcka mohou velmi snadno poranit.

Pokud přeci jen zvolíte plastovou variantu, dbejte pevnost plastu. Jedině potom si udrží svůj tvar.

Jedině kvalitní výplň

Kromě konstrukce hraje důležitou roli rovněž kvalita výplně. Písek před naplněním prosejte. Musí být maximálně jemný, zbavený všech nečistot a větších kamínků.

Ochranné kryty a sítě

Dětská pískoviště na zahradu se dají využívat téměř po celý rok. Aby se však rychle nekazila kvalita písku, opatřete si k němu také stříšku či nějaký kryt, kterým jej ochráníte ve chvílích, kdy si na něm děti nebudou hrát.

Na pískoviště se dají pořídit ještě speciální sítě proti kočkám, které zabrání jejich vstupu do písku. Právě kočky si zde totiž rády hledají útočiště a zanechávají tu nepořádek v podobě chlupů a výkalů, což může způsobit zdravotní problémy zejména citlivějším dětem.

Kvalitní pískoviště na zahradu pořídíte v internetovém obchodě Skluzavky.cz. Prodejce v něm nabízí produkty vyrobené výhradně v České republice. Máte zde jistotu, že splňují veškeré normy a předpisy. Použité materiály jsou zdravotně nezávadné a zároveň zcela bezpečné pro děti. Firma, jež eshop provozuje, vyrábí a prodává i další produkty, které se hodí na zahradu – krom jiných třeba domky na nářadí Herold. Ty mohou sloužit pro uskladnění drobného zahradní nářadí a strojů, ale také třeba hraček, jež děti využívají na dětském pískovišti.

Komerční sdělení

-pla-


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil