Jaké jsou nové trendy v interiéru? Do popředí se dostává masivní dřevo

30. červenec 2014  MediaShow.cz   Bydlíme  2607 zobrazení  325 slov

Trend strohých a studených interiérů odeznívá. Naopak nastupují materiály přírodní povahy, jako je kámen a dřevo. Tvrdí to bytoví architekti.

Garážová vrata, ilustrační foto. Foto: archiv LomaxGarážová vrata, ilustrační foto. Foto: archiv Lomax

Tyto přírodní materiály jsou součástí nejen vnitřního vybavení interiéru, ale i ostatních doplňků a příslušenství v domě. Kromě toho dnes zhruba 80 % navržených interiérů obsahuje pracovnu nebo relaxační místnost.

Reklama

Při designu interiérů se v současné době začíná upouštět od strohých a studených interiérů, které nahrazují přírodní materiály. „Současným trendem v interiérovém designu je návrat ke klasice, tedy k tradičním materiálům, jako je dřevo nebo kámen,“ uvedla bytová architektka a designérka Dana Krčmářová.

Ve výrobě nábytku se do popředí dostává masivní dřevo reprezentované nejčastěji dřevem jasanovým nebo jilmovým, které nahradilo dříve hojně používaný dub. Dalším výrazným prvkem v interiéru je použití přírodního kamene s výraznou kresbou, který se využívá nejen jako obklad na stěnu, ale také na deskách stolů a využití nalézá i v koupelnách.

Tento trend potvrzují i tuzemští výrobci a dodavatelé dveří, předokenních rolet či garážových vrat.

Podle bytových architektů a designérů začínají být součástmi interiérů v dnešní době také relaxační místnosti.

U přibližně třetiny interiérů majitelé požadují, aby byly vybaveny jako relaxační místnosti. Ty jsou doménou rodinných domů a mají různá využití podle preferencí svých majitelů. Nejběžnějším typem jejich využití bývají posilovny, v menší míře jsou zařízeny jako sauny, vířivky nebo je do nich umístěn prostor pro oddechové aktivity, například kulečník nebo stolní tenis.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil