Jaká jsou dětská hřiště do zahrady

6. srpen 2011  MediaShow.cz   Bydlíme  2448 zobrazení  419 slov

Děti mohou trávit volný čas mnoha způsoby. Jedním z nich je hraní si na dětském hřišti se skluzavkami.

Jaká jsou dětská hřiště do zahradyJaká jsou dětská hřiště do zahrady

Nejen prázdniny jsou obdobím pro dětské hry venku, volný čas tímto způsobem děti tráví i po zbytek roku. Rodiče zejména kvůli bezpečnosti chtějí mít děti na blízku a kontrolovat je, neboť jsou mnohá nebezpečí.

Reklama

Proto jsou ideální dětská hřiště. Je to prostor, kde vhodnými atrakcemi lze vytvořit atraktivní místo, kam se děti sdružují a rády vrací.

Dětská hřiště na veřejných prostranstvích jsou zřizována většinou obecními úřady. Vlastní hřiště je ale možné si postavit už i na zahradě.

Jednoduchá montáž

Pokud se rozhodnete pro skluzavky, sestavit je lze v současnosti i svépomocí. Takže rodiče, zejména tátové, mohou zakoupit složené dětské hrací prvky a pomocí návodu je složit.

Hrací sestavy pro dětská hřiště do zahrady jsou navrhována tak, aby se líbily a děti se na nich vyřádily. Samozřejmostí je bezpečnost zařízení, a to zejména u značkových výrobků.

Je vhodné si vybrat takový výrobek, který obsahuje rozšířený montážní set. Stavebnice skluzavek, houpaček, pískovišť a prolézaček je pak snadné složit v kompaktní celek. K dispozici je kromě pevných součástí spojovací materiál, vrtáky či šroubovací bity a ostatní součásti potřebné ke složení dětského hřiště.

Doplňky a příslušenství

Na vlastní zahradě tak může vzniknout zajímavý hrací prvek, který často doplní třeba zahradní bazén. Pokud rodina má i nějaké domácí zvíře, jako je pes nebo kočka, je vhodné například pískoviště uchránit. Pro takové případy by stavebnice s herními prvky měla obsahovat i kryt pískoviště.

Všechny hrací sestavy je možné rozšiřovat o mnohé prvky. Značkoví výrobci většinou nabízejí širokou nabídku modulů a příslušenství. Pro některé z modelů dokonce lze použít delší či silnější dřevěné prvky,navíc je možné stavět vyšší či robustnější hrací sestavy.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil