Jak vybrat pracovní stůl do dílny?

13. prosinec 2015  PR   Bydlíme  2508 zobrazení  468 slov

PR. Každý správný kutil má doma alespoň malou dílnu, ve které provádí opravy rozbitého nábytku, vytváří nejrůznější zlepšováky, případně ji využívá přímo jako místo svého pracovního výkonu. Základem každé dílny musí být kvalitní nábytek, jemuž dominuje pracovní stůl neboli ponk. Právě na něj se zaměříme.

Zdroj: nabytek-polak.czZdroj: nabytek-polak.cz

Pracovní stůl do dílny jako kutilové využijete v místnosti zdaleka nejčastěji. Právě na něm totiž provádíte téměř jakoukoliv úpravu materiálů, se kterými přijdete do kontaktu. Ponk vám proto musí maximálně vyhovovat, aby byl výsledek práce k vaší plné spokojenosti.

Stabilita na prvním místě

Základem ponku je stabilita. Je důležité, aby měl pevný základ a byl dostatečně těžký. Pracovní stoly, které váží pár kilogramů a připomínají spíše stolky někam do obýváku, jsou k ničemu. Jakmile se trochu opřete do práce, stůl se pohne a můžete hned třeba špatně říznout do dřeva. Stabilita ponku koneckonců přispívá i k bezpečnosti práce. Stůl by rovněž neměl být křivý,pracovní deska musí být zcela rovná.

Pozor na správnou výšku

Velkou roli hrají i rozměry ponku. Co se týče výšky, neměla by přesáhnout 90 cm. Právě takovýto parametr je totiž hraniční pro pohodlí při práci. Do jisté míry samozřejmě záleží na vaší postavě. Čím vyšší jste, tím může být pracovní deska ponku umístěna výše. Právě z tohoto důvodu je dobré si nechat vyrobit pracovní stůl do dílny na zakázku.

V ČR je vyrábí například společnost POLAK CZ s.r.o., která zde má moderní závod s plně automatizovanými výrobními linkami. Své produkty dodává po celé ČR, ale i do zahraničí, a to prostřednictvím mnoha obchodních partnerů. V současnosti nabízí vůbec nejširší sortiment dílenského nábytku. Vyrábí sériové produkty, které jsou stavebnicového charakteru. Jednotlivé díly jsou vzájemně kompatibilní. Díky tomu si můžete vytvořit pracovní stůl přímo na míru.

Nesmí chybět úložné prostory

V případě pracovního stolu do dílny doporučujeme zvolit takové řešení, kdy kromě pracovní desky nechybí ani zásuvky a poličky. Poslouží k tomu, že veškeré ruční nářadí a pomůcky budete mít vždy hned po ruce.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil