Jak vybrat kvalitní vstupní dveře? Velkou roli hraje použitý materiál

29. únor 2016  PR   Bydlíme  1657 zobrazení  408 slov

PR. Vstupní dveře jsou základním bezpečnostním prvkem, který slouží k zajištění vaší domácnosti. Aby se do bytu nemohl nikdo dostat, je při jejich výběru důležité myslet především na materiál, z něhož budou vyrobené. V současnosti se nejvíce prodávají 3 varianty dveří – plastové, hliníkové a dřevěné. Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody.

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

Odolnost

Nejvýznamnějším kritériem je pro vstupní dveře a materiály, z nichž jsou vyrobené, odolnost. V tomto směru jednoznačně dominují hliníkové vstupní dveře, které mají obecně nejvyšší odolnost. Nejhůře jsou pak na tom plastové dveře, zejména v nejnižších cenových kategoriích.

Životnost

S odolností souvisí také životnost. Je tedy logické, že opět vítězí hliník. Běžně mohou mít kvalitní moderní a odolné hliníkové dveře životnost až 50 let, zatímco v případě plastových jde třeba i o polovinu této doby. Velmi dlouho ale vydrží také bytelné dřevěné dveře, stačí se pouze náležitě starat o jejich údržbu.

Design

Vzhled vstupních dveří sice není tím nedůležitějším kritériem, kterým byste se při jejich výběru měli řídit, ani na design ale není radno úplně zanevřít. Zatímco v případě plastu jdete spíše cestou usedlého vzhledu, nijak výjimečného, mnohem širší možnosti se vám v tomto směru nabízejí u hliníku. A také u dřeva. Dřevěné a hliníkové dveře lze pořídit v nepřeberném množství dekorů.

Cena

Jistě vás zajímá také cena. Zde vítězí plast. Dveře z plastu vás vyjdou nejlevněji, na opačném konci pomyslného žebříčku pak stojí hliníkové dveře. Pokud ale zvolíte masivní dřevo, může se cena vstupních dveří vyšplhat na desítky tisíc korun.

Ať už dáte přednost tomu či onomu materiálu, je důležité zmínit, že bezpečnost zajistí především kvalitní zámek a kování. Právě na tyto doplňky vstupních dveří se tak určitě zaměřte stejně důkladně jako na výběr samotného materiálu dveří.

Komerční sdělení

-pla-


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil