Jak vybrat křeslo do kanceláře i domů?

24. září 2013  MediaShow.cz   Bydlíme  1911 zobrazení  510 slov

PR. Sedíte každý den v nepohodlném kancelářském křesle? Pak je na čase si pořídit nové, jinak vás brzy postihnou zdravotní potíže.

Židle, ilustrační foto. Foto: archiv MediaShow.czŽidle, ilustrační foto. Foto: archiv MediaShow.cz

Sedíte každý den v nepohodlném kancelářském křesle? Pak je na čase si pořídit nové, jinak vás brzy postihnou zdravotní potíže.

Pozor na zdravotní komplikace

Sedět každý den osm až deset hodin v křesle, v němž jste shrbení a nemáte v něm dostatečnou oporu, je nejen značně nepohodlné, ale může vám to také způsobit nemalé zdravotní komplikace. Ty obvykle začínají bolestmi zad, páteře, krku a hlavy. Později mohou přejít v chronické problémy, kterých se už jen tak nezbavíte. Zkřivená páteř se dá jen těžko napravovat, stejně jako „kulatá“ záda.

Abyste těmto problémům předešli, rozhodně si do kanceláře pořiďte kvalitní křeslo. Jak se pozná, že je křeslo kvalitní? Především musí mít pohodlnou zádovou opěrku, která bude nabízet tělu přirozenou polohu během sezení.

Jak se pozná kvalitní křeslo

Stejně tak by mělo mít i nastavitelnou výšku. Každý z nás je totiž jinak vysoký, má jinak dlouhé nohy. Dalším důležitým faktorem je také přítomnost opěrek na ruce. Opěrky jsou při dlouhodobějším posezení pro kancelářské křeslo zcela nezbytné. Rozhodující je přitom jejich správná výška.

Další vlastností, kterou by moderní kancelářská křesla měla mít, je také možnost otáčení. Je jasné, že v kanceláři nebudete neustále sedět v jednom směru. Občas se potřebujete domlouvat s kolegy, vyřizovat telefonáty apod. Křeslo, které nemá otáčecí systém, je z těchto hledisek velmi nepohodlné. Pokaždé, když se chcete natočit do jiného směru, musíte vstát a křeslo si natočit.

Kancelářská křesla využívejte také doma, pokud zde pracujete, nebo často vysedáváte u počítače. Není potřeba striktně hledět na to, že nesou pojmenování „kancelářská“. Mnoho lidí dnes pracuje z domova, neboť její majitelé mají virtuální registrační sídlo a nedisponují žádnými kancelářskými prostorami. Souvisí to s tím, že si založili ready made společnost, kupříkladu zde, a nepotřebují mít skutečné sídlo firmy.

Komerční sdělení

-lod-


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x