Jak správně nastavit osvětlení Philips Hue

29. červen 2017  PR   Bydlíme  1768 zobrazení  961 slov

Znáte již Philips Hue, inovativní systém osvětlení? Díky němu můžete svým mobilním telefonem nebo tabletem kdykoliv a odkudkoliv ovládat osvětlení ve své domácnosti či kanceláři. Nastavujte prostřednictvím jednoduché aplikace intenzitu světla, barvu, časování, ale také světelné efekty. Jak na to?

Jak správně nastavit osvětlení Philips HueJak správně nastavit osvětlení Philips Hue

Znáte již Philips Hue, inovativní systém osvětlení? Díky němu můžete svým mobilním telefonem nebo tabletem kdykoliv a odkudkoliv ovládat osvětlení ve své domácnosti či kanceláři. Nastavujte prostřednictvím jednoduché aplikace intenzitu světla, barvu, časování, ale také světelné efekty. Jak na to?

Reklama

Pomocí aplikace pro chytrá zařízení a řídicí jednotky Bridge můžete ovládat až 50 samostatných svítidel. V nabídce společnosti Philips naleznete široký výběr jednobarevných i barevných stmívatelných žárovek, LED pásů i předpřipravených nástěnných, stropních a stolních lamp, které můžete k aplikaci Hue jednoduše připojit. Pokud navíc propojíte Philips Hue s dalšími aplikacemi třetích stran, vytvoříte unikátní systém chytré domácnosti, díky kterému můžete na dálku ovládat celou řadu dalších zařízení.

Jak začít: krok za krokem

Nejjednodušším způsobem, jak se seznámit s fungováním chytrého osvětlení Philips Hue, je použití tzv. Starter Kitů. Ty obsahují základní sestavu dvou nebo více světelných zdrojů (ať už poskytujících různou teplotu chromatičnosti bílého světla nebo vícebarevný zdroj) s paticí E27 nebo GU10 a jednotku Bridge za zvýhodněnou cenu.

Poté, co si vyberete konkrétní startovací sadu a žárovky umístíte do vybraných svítidel, stačí zapnout osvětlení standardním vypínačem, zapojit Bridge do elektřiny a propojit ho pomocí přiloženého kabelu s vaším domácím Wi-Fi routerem. Na svém chytrém telefonu nebo tabletu si pak přes Google Play nebo App Store vyhledáte aplikaci Hue společnosti Philips a nainstalujete si ji do svého zařízení.

Po spuštění vám aplikace pomůže vyhledat zapojený Bridge, a pak v ní jednoduše vyhledáte a propojíte své nové žárovky. Pokud se vám Bridge nebo žárovky nepodařilo spárovat automaticky, stačí zadat výrobní číslo uvedené na výrobku a aplikace si zařízení najde sama. Od této chvíle je systém plně spárován a vy se můžete pustit do prozkoumávání všech zajímavých funkcí Philips Hue. Pokud se v budoucnu rozhodnete pro další žárovky nebo svítidla, stačí postupovat stejným způsobem.

Nastavte si pravidla pro svůj den

V části Rutiny si nastavíte základní pravidla pro fungování svého osvětlení. Co se má stát, když přijdete nebo odejdete z domu? Systém na základě GPS polohy vašeho chytrého zařízení nebo připojením a odpojením se z domácí Wi-Fi pozná, kde se nacházíte, a podle toho zhasíná nebo rozsvěcuje vybraná LED svítidla.

Stejně tak si v této sekci můžete nastavit režim „Pozvolné probouzení“. Tedy čas a způsob, jakým se mají světla v místnosti postupně rozsvěcet, aby vaše probuzení bylo příjemné a plně vás připravilo do dalšího dne. Na stejném principu funguje také funkce „Pozvolné usínání“, díky které bude váš organismus mnohem lépe připraven na kvalitní spánek.

Přenechejte starost o svůj majetek chytré aplikaci

V aplikaci Hue si také můžete jednoduše nastavit nepravidelné rozsvěcení a zhasínání svítidel v různých místnostech po celém domě. Můžete tak oklamat případného zloděje, který má zálusk na váš majetek. Vaše domácnost totiž bude působit, jako by se v ní stále někdo nacházel, i když budete zrovna na druhé straně světa.

Ovládejte vše pomocí nachystaných scén

Úvodní stránka aplikace je nachystána pro přípravu celé řady scén, které vám pomůžou jednoduše a rychle ovládat vaše svítidla. Kdykoliv si tak jedním kliknutím rozsvítíte lampu tak, aby se vám dobře četlo, nebo ztlumíte intenzitu a upravíte barvu osvětlení pro navození příjemné relaxační atmosféry.

S jedenácti přednastavenými scénami se přenesete do prostředí zapadajícího slunce, do míst s polární září či do tropického soumraku. Nastavte jednoduše své svítidlo na ideální světelné podmínky pro čtení, odpočinek nebo si třeba zapněte noční tlumené světlo.

Každá barva i intenzita světla se hodí pro jinou příležitost. Ať už se chystáte soustředěně pracovat, číst si nebo jen relaxovat a povídat si s přáteli, aplikace Philips Hue vám pomůže vytvořit právě takovou atmosféru, jakou potřebujete.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 2.88 hvězdiček / Hodnoceno: 8x