Jak koupit a kde cibulky tulipánů, narcisů, krokusů a řebčíků?

27. listopad 2013  MediaShow.cz   Bydlíme  5213 zobrazení  664 slov

PR. Tulipán či narcis jsou vělmi pěkné květiny, které v plné kráse vyrůstají na jaře. Už teď je ale dobré se předzásobit a zajistit si dostatečný počet cibulek pro sadbu.

Tulipán, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.orgTulipán, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.org

Tulipány z Holandska patří mezi nejlepší, co od pěstitelů lze získat. Zahradníci vědí, že je několik druhů. Je tedy důležité se rozhodnout, co si konkrétně vybereme.

Volit lze z následujících druhů: jednoduché rané, jednoduché pozdní, plné rané, triumf tulipány, Darwin hybridy, liliokvěté, třepenité, papouškovité, Viridiflora hybridy, pivoňkovité, vícekvěté, exotické, botanické.

Druhy tulipánů

Rozlišujeme rané, středně rané a pozdní odrůdy tulipánů. Darwinovy hybridy mají pevné stonky, proto jsou vhodné k řezu. Pak jsou liliokvěté tulipány, které  dorůstají výšky 50 až 70 centimetrů a vyznačují se prohnutými okvětními lístky.

Rembrandtovy tulipány mají pestře pruhované nebo skvrnié květy. Tulipány Viridiflora mají bílé, žluté nebo červené květy se zelenými proužky. Papouškovité tulipány jsou hustě plnokvěté a mají kadeřavé okvětní lístky.

A třepenité tulipány bývají většinou červené, dále se vyznačují jemně roztřepenými okraji okvětních lístků.

Cibulky tulipánů nabízí specializovaný e-shop Tulipány z Holandska.cz. Nabízené cibulky pocházejí přímo od vybraných pěstitelů v Holandsku, kteří mají skvělou reputaci a jsou hrdi na svoje produkty. K dispozici jsou pouze cibulky ve velikostech, které zaručují krásné květy.

Cibulky narcisů

Květiny Narcis jsou ve světě poměrně rozšířené. Je 27 až 60 druhů. Cibulky narcisu často pocházejí přímo od vybraných pěstitelů v Holandsku, kteří mají skvělou reputaci a jsou hrdi na svoje produkty. Tak jako v případě cibulek tulipánů, i u narcisu je dbáno na to, aby byla zajištěna kvalita.

Narcis žlutý a narcis bílý jsou hojně pěstované jarní rostliny, které často zplaňují i do volné přírody. Vzácněji se pěstuje narcis taceta, který má na rozdíl od předchozích druhů květy v květenství. Jako okrasné rostliny se pěstuje množství kultivarů, které jsou odvozeny od výše zmíněných druhů a jejich kříženců.

Cibulky krokusů a řebčíků

Krokus je šafrán setý. Nejvíce se pěstuje ve Středomoří ve Španělsku, Francii a severní Africe. Podporuje zažívání, avšak vyšší dávky vyvolávají překrvení vnitřních orgánů či bolesti hlavy. Užívá se ve španělské, latinskoamerické, francouzské a orientální kuchyni.

Řebčík má asi 100-130 druhů, které jsou rozšířeny převážně v Evropě a Asii. Nejvíce ve Středomoří. Pro Českou republiku to není původní rostlina. Opět lze ve specializovaném e-shopu získat cibulky krokosů a řebčíků.

Jak sázet cibulky

Cibulky hned po nákupu nezasazujte do země, a ponechejte je na stinném místě.
Podzim je nejlepším obdobím k sázení cibulek. Cibulky chraňte před mrazem a skladujte je v dobře ventilované místnosti.

Doporučujeme skladovat při teplotě mezi 17-23°C. Nikdy nenechávejte cibulky v uzavřeném sáčku – možnost vzniku plísně.

Cibulky se sázejí do hloubky, která je 3x větší než je samotná výška cibulky. Například pokud má cibulka 5cm, měla by být zasazena do 15cm hloubky.

Kde koupit cibulky

Specializovaným obchodem je e-shop TulipanyzHolandska.cz.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.38 hvězdiček / Hodnoceno: 21x