Granitový dřez: Výhody kuchyňského dřezu z granitu

22. květen 2013  Roman Beneš  Bydlíme  2326 zobrazení  534 slov

PR. Kuchyňský dřez z granitu je výborným řešením do každé moderní kuchyně. Granitové dřezy jsou mimořádně odolné a mají dlouhou životnost.

Dřez je jedním ze základních vybavení každé domácí kuchyně. Jeho absence by znamenala, že bychom neměli prostor pro umývání nádobí. V současné době lze pořídit kuchyňské dřezy z různých materiálů. Za velmi praktické jsou považovány granitové dřezy.

Vlastnosti granitu

Granit je materiálem, který je převážně tvořen křemenem ( žulou). Kromě něj jsou v něm obsažena také barviva a pojivové akryláty. Tím vzniká velmi odolný materiál, který si ponechává velmi dobré vlastnosti kamene, avšak zaujme svou barevnou stálostí.

Granitové dřezy jsou často porovnávány s nerezovými. Rozdíl mezi nimi spočívá v několika bodech. Především je třeba říci, že granit je daleko méně náročný na údržbu. Dřezy z granitu není potřeba během užívání nijak leštit, přičemž ani po letech neztratí svůj původní vzhled.

Granitové dřezy mají vysokou odolnost

Granitové dřezy jsou mimořádně odolné vůči poškození.

Granit také dobře odolává vysokým teplotám, vydrží i extrémní teploty přes 200 stupňů Celsia. Bez jakýchkoliv obav lze tak na granitový materiál pokládat horké hrnce přímo z plotny, aniž by došlo k narušení jeho struktury.

Moderní vzhled

Kromě vysoké odolnosti jsou granitové dřezy doporučovány také díky tomu, že mají velmi pěkný vzhled. Hodí se tak do tradičních i moderně zařízených kuchyní.

Dále lze ocenit jejich odolnost vůči mechanickému poškození, neuškodí jim ani kontakt s agresivnějšími látkami, které jsou často obsaženy v různých mycích prostředcích. Granit je často chráněn ještě speciální vrstvou, který zamezuje vzniku bakterií ve dřezu.

Jak financovat nákup nového granitového dřezu

Je pravdou, že granitové dřezy nejsou z nejlevnějších. Investici do nich byste však určitě měli zvážit. A pokud vás přesvědčí výhodu nákupu moderního granitového dřezu, pak se nebojte si na jeho pořízení třeba i půjčit.

Dnes už se i na takovéto nákup dá zajistit výhodná půjčka. A pakliže vám z této půjčky ještě něco zbude, můžete nakoupit i další potřeby a doplňky do domácnosti, například nové jídelní stoličky.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil