Dřevostavby: hlavní výhody a nevýhody dřevěných domů

15. květen 2013  Roman Beneš  Bydlíme  2317 zobrazení  554 slov

PR. Chcete si pořídit nový rodinný dům? Velmi zajímavým řešením pro vás může být investice do dřevostavby.

Dřevostavby: hlavní výhody a nevýhody dřevěných domůDřevostavby: hlavní výhody a nevýhody dřevěných domů

Chcete si pořídit nový rodinný dům? Velmi zajímavým řešením pro vás může být investice do dřevostavby.

Do dřevostaveb v posledních letech investuje mnoho lidí. Ti si chtějí pořídit kvalitní a levné bydlení, které bude energeticky úsporné a přitom nabídne vysoký standard bydlení. Jaké jsou hlavní výhody a také možné nevýhody, které dřevodům přináší?

Velkou předností každé dřevostavby je šetrnost k životnímu prostředí. Dřevodům je z převážné části vyroben z přírodního materiálů, tedy z odolných dřevin. Šetrnost k životnímu prostředí se projevuje tím, že při výstavbě nedochází k vypouštění skleníkových plynů.

U dřevostavby nedochází k velkým tepelným ztrátám

Jako majitelé dřevostavby jistě oceníte i to, že tento typ rodinného domu má velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Nízké tepelné ztráty přináší menší potřebu vytápění objektu během zimních měsíců.

Spotřeba energií je oproti klasickým zděným domům až o 50% nižší. Vytápění dřevostaveb je mnohem intenzivnější, teplo se v domech rychleji akumuluje a vzduch v místnostech se také déle udržuje teplý. Přitom však dřevostavby dokonale „dýchají“, vzduch v nich cirkuluje.

Vytápění dřevostavby

Dřevěné stavby lze vytápět pomocí všech dostupných vytápěcích systémů. Zabudovat s v nich dají také klasické krby či moderní krbová kamna, v nichž se využívá jako topivo palivové dřevo. Je však zapotřebí, aby zde byly kvalitně nainstalovány krbové vložky, aby nehrozil zahoření objektu.

Za výhodu dřevostavby lze považovat i relativně nízké pořizovací náklady. Kvalitní dřevodům lze pořídit již od cca 1 milionu korun, záleží samozřejmě na velikosti užitného prostoru. Výhodná je i dlouhá životnost objektu, která se pohybuje v řádech mnoha desítek let.

Počítejte s investicí do protipožárních opatření

Pokud se ptáte, jaké nevýhody přinášejí dřevostavby, pak jich není mnoho. Zmínit snad lze jen větší náchylnost k hořlavosti. Dřevo je samozřejmě materiálem, který je hořlavý. Z tohoto důvodu je nutné počítat s kvalitním protipožárním řešením, které musí splňovat veškeré bezpečnostní normy.

Jako drobnou nevýhodu lze považovat také menší zvukovou izolaci, neboť dřevo je materiálem, které není nejlepším zvukovým izolantem.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil