Dřevěný a teakový zahradní nábytek je vhodnou volbou

26. únor 2011  MediaShow.cz   Bydlíme  3216 zobrazení  462 slov

Prvním kritériem pro nákup zahradního nábytku bývá většinou cena. Při výběru vhodného materiálového typu je ale nutné se dívat i na údržbu a trvanlivost.

Dřevěný a teakový zahradní nábytek je vhodnou volbouDřevěný a teakový zahradní nábytek je vhodnou volbou

Zahradní nábytek je nedílnou součástí zahrad na chatách, ať už klasických či před rodinnými domy. Z toho vyplývá i rozhodnutí, pro jaký typ se rozhodneme, pokud budeme dbát na estetiku. Ovšem neméně důležitý je typ použitého materiálu a přirozeně i pořizovací cena.

Reklama

Nejlevnější variantou pro nákup zahradního nábytku jsou výrobky z plastu. Tento materiál je mezi lidmi velmi rozšířen. Přestože jej mnozí považují za nevhodný do zahrady kvůli estetice, má své výhody. Kromě ceny, malá hmotnost a snadná uskladnitelnost. Mezi nevýhody patří zejména snadné poškrábání a časem plast vybledne.

Dřevěný zahradní nábytek

Proto nejvhodnějším materiálem pro zahradní nábytek je dřevo. Je přírodní, snadno se opracovává a celkem dost toho vydrží. A hlavně pak zahrada hezky vypadá. Nejčastěji se k výrobě používá měkké dřevo, smrk nebo borovice jako levnější varianta, v luxusním provedení pak dřevo modřínové.

Mezi tvrdá dřeva řadíme akát, jasan nebo jilm. Nejčastěji se ale používá dřevo bukové a dubové. O cenách všeobecně platí, že čím je dřevo tvrdší, tím více peněz zaplatíme.

Dřevěný zahradní nábytek je rovněž řádně udržovat a nejlépe v zimních měsících uschovat v domě či kůlně. Přestože je silně odolný vůči vnějším vlivům, podzimní plískanice a tuhá zima dá dřevu zabrat. Také je vhodné každý druhý rok obnovovat ošetření dřeva. Někomu může vadit i vyšší hmotnost. Ve srovnání s kovem je ale dřevěný nábytek na údržbu mnohem snazší, není totiž riziko zreznutí.

Teakový nábytek

Novinkou na zahradách a terasách jsou křesla, židle, stoly a lehátka z neznámé exotické dřeviny zvané teak. Teakové dřevo, z něhož je vyroben teakový nábytek, pochází z Indonésie.

Navíc je velmi odolné, avšak pro zachování všech svých kvalit vyžaduje alespoň minimální péči. Bonusem teakového nábytku je materiál velice příjemný na dotek s nezaměnitelnou vůní, která vzdáleně připomíná starou kůži. Zároveň nábytek dobře opticky vypadá.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil