Došly vám zásoby suchého dřeva na vytápění? Pořiďte si balení dřevěných briket

9. únor 2015  Roman Beneš  Bydlíme  2792 zobrazení  437 slov

PR. Letošní zima sice není nijak extrémní, přesto se před příchodem teplejšího počasí může stát, že vám dojdou zásoby dřeva. Naštěstí nemusíte mrznout, stačí si pořídit balení dřevěných briket a máte po starostech.

Zdroj: optimtop.czZdroj: optimtop.cz

 

Topte jedině se suchým dřevem

K vytápění domácností dřevem se vrací stále více lidí. Jde totiž o poměrně levný způsob, který je navíc ekologický. Aby však topení bylo účinné, musíte mít připravené dostatečné množství suchého dřeva. Platí pravidlo, že by mělo schnout minimálně 1 – 2 roky. Přílišná vlhkost snižuje výhřevnost a dochází tak k vyšší spotřebě.

Balení dřevěných briket zakoupíte online

V okamžiku, kdy vám dojdou zásoby suchého dřeva, nahraďte jej dřevěnými briketami. Ty se dnes dají pořídit o přes internet, a to kupříkladu v eshopu Optimtop.cz. Ten vám nabízí balení o hmotnostech od 500 kg do 1.000 kg. To už je dostatečné množství, aby vám vydrželo do konce zimy. Objednaná balení vám obchod dodá s dopravou zdarma po celé České republice.

Vytápění dřevěnými briketami je ekologické

U kupovaných dřevěných briket máte jistotu, že je dřevo dostatečně suché a má tak potřebnou výhřevnost. Jedná se vlastně o nadrcenou dřevní hmotu, která se nejprve nechává vysušit a poté je slisována. Jde o zcela ekologický přírodní produkt, při jehož výrobě nejsou použity žádné chemické prostředky.

Jde o levné a efektivní řešení

Topení dřevěnými briketami je nejen vysoce účinné, ale také snadné. Při zatápění několik kusů nasekáte na jemné kousky a podpálíte stejným způsobem, jako jste zvyklí u klasického dřeva. Pak už jen stačí přikládat celé brikety. Výhodou je, že žhnou až několik hodin, jejich spotřeba tak není vysoká. Proto se dá mluvit i o tom, že jde o nenákladný způsob vytápění domácnosti. Brikety lze použít do klasických kotlů na tuhá paliva, do krbových kamen a krbů.

Komerční sdělení

-pla-


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x