Domovní čistírna odpadních vod se vyplatí hned z několika důvodů

15. září 2014  Roman Beneš  Bydlíme  2525 zobrazení  486 slov

PR. Dříve bylo zejména na vesnicích zvykem, že se odpadní splašky rovnou pouštěly do kanalizace, v horším případě na pole či do řeky. Dnes už toto řešení není přípustné.

Zdroj: gonap.czZdroj: gonap.cz

V případě, že nejste napojeni na veřejnou kanalizační síť, musíte zajistit, aby splašky neodtékaly volně do okolního prostředí. Účinným řešením jsou domovní čistírny odpadních vod.

Domovní čističky odpadních vod jsou určeny zejména pro rekreační objekty a rodinné domy, které nejsou napojeny na centrální kanalizaci. Oproti klasickým septikům, které jsou další možnost, jak se vypořádat se splašky, přinášejí několik zásadních výhod.

Levnější řešení oproti žumpám a septikům

Především je tu cenový rozdíl. Čistička odpadních vod vás vyjde levněji nežli vybudování klasického septiku či žumpy. Řádově se jedná o úsporu v desítkách tisíc korun. Výhodou je také daleko jednodušší instalace.

Princip domácí čistírny vod

Domovní čističky odpadních vod fungují na poměrně jednoduchém principu. Odpadní voda je přivedena do zařízení, kde dojde za pomoci bakterií k jejímu pročištění. Není přitom využíváno žádných chemických prostředků. Pročištěná voda se pak dá již odvést do volného prostranství nebo do kanalizace. Splašky, které se v čistírně zachytí, stačí jednou za čas vyvézt do obecní čistírny, případně se dají využít například jako hnojivo či na kompost na zahradě.

Čistírny odpadních vod od firmy Gonap

Je zřejmé, že jde o ekologický způsob úpravy odpadní vody. Kvalitní a cenově dostupné domovní čistírny odpadních vod nabízí společnost Gonap. Všechny její produkty jsou plně certifikovány podle systému kvality ISO, firma navíc spolupracuje s dalšími společnostmi v oblasti inovací a vývoje nových produktů tak, aby čističky dosahovaly maximální efektivity.

Vysoká účinnost, maléprovozní náklady

Nádrže čističek jsou vyráběny z vysoce odolného plastu a mají vysokou účinnost, která činí minimálně 95%. Jsou určeny pro celoroční využití, mají minimální provozní náklady. Pracují spolehlivě a tiše. Jejich systém je propracován tak, aby vás neobtěžovaly ani zápachem.

Komerční sdělení

-pla-


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil