Chcete spát zdravě? Pořiďte si pohodlnou postel z masivu

2. duben 2013  Roman Beneš  Bydlíme  2449 zobrazení  512 slov

PR. Zdravý spánek je pro lidský organismus nesmírně důležitý. Ke kvalitnímu spánku vám dopomůže jedině dobrá postel s vhodně zvolenou matrací.

foto: nabytek-elegance.czfoto: nabytek-elegance.cz

Lidské tělo si potřebuje odpočinout. K plnohodnotné regenerace organismu je zapotřebí spát minimálně pět hodin denně, ideálně však ještě déle. Záleží na každém z vás, na jak dlouhý spánek jste zvyklí. Zatímco někomu postačí oněch zmíněných pět hodin, jiní z vás se ráno cítí odpočatí až tehdy, vyspí-li se alespoň sedm či osm hodin. V každém případě je ale nutné, abyste se ke spánku ukládali do kvalitní postele, v níž budete mít také pohodlnou matraci.

Na velikosti postele záleží

Na kvalitu spánku má postele nesmírně velký vliv. Musí být dostatečně prostorná. Z hlediska délky odborníci doporučují zvolit postel, která bude minimálně o dvacet centimetrů delší nežli je délka vaší postavy. Šířka pak samozřejmě závisí na tom, zda se jedná o postel pro jednu osobu nebo například manželskou postel, pro jednu osobu by však šířka postele měla činit kolem 70 centimetrů a více.

Jako výborné řešení se jeví postel z masivu. Takováto postel je totiž maximálně stabilní a nehrozí u ní, že by se vlivem vašich divokých snů a neustálého převalování rozpadla, což je tolik typické pro nekvalitní postele z jiných materiálů.

Přednosti postele z masivu

V případě, že zvolíte postel z masivu, dejte vždy přednost takovému produktu, který bude vyroben z opravdu kvalitních dřevin. Dobré jsou třeba postele z borovicového dřeva, případně i dalších typických středoevropských tvrdých dřevin.

Jak jsem již naznačil, v posteli nesmí chybět také dobrá matrace. Zvolíte-li kvalitní matraci, jež splňuje náročná kritéria ze zdravotního hlediska ( mluví se o takzvané zdravotní matraci), máte prakticky jistotu, že váš spánek bude skutečně plnohodnotný a ráno se probudíte čilí a svěží.

Nákup postele a matrace

A kde pořídíte dobrou postel z masivu a také špičkové matrace? Doporučuji vybrat si některý z produktů, které nabízí internetový obchod nabytek-elegance.cz. Tento eshop nabízí pohodlné postele a matrace, které jsou vhodné pro každodenní využití. V sortimentu naleznete klasické jednolůžkové postele, manželské postele i kupříkladu postele s úložným prostorem, které jsou velmi praktické zejména do menších domácností, kde není místa nazbyt.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil