Biokrby: ekologické vytápění domu

22. únor 2013  Roman Beneš  Bydlíme  1981 zobrazení  457 slov

PR. Pro vytápění domu, chaty či chalupy využijte moderní biokrby. Ty jako palivo využívají speciální bioalkohol.

foto: ghenio.skfoto: ghenio.sk

Není nad to, když se pohodlně usadíte do své domácí pohovky nebo gauče, dáte si sklenku vína a pustíte si nějaký pěkný film v televizi. Abyste si však mohli domácí pohodičku maximálně vychutnat, je zapotřebí také řádně zatopit, aby vám po večerech nebyla zima. Na chatu, chalupu ale i do klasického rodinného domu přitom můžete využít nejen běžné vytápěcí systémy, ale také kupříkladu moderní biokrby, které k vytápění využívají speciálního paliva v podobě bioalkoholu.

Čím se topí v biokrbech

Biokrby, které pořídíte v internetovém obchodu ghenio.sk, jsou velmi kvalitními zařízeními. Při jejich využívání není zapotřebí dřeva, zemního plynu ani elektřiny, spaluje se v nich totiž speciální 96% bioalkohol. Ten je velmi ekologickým palivem, neboť při jeho spalování dochází pouze k minimálnímu vzniku oxidu uhličitého a také vodní páry. Při dobře vyřešeném větrání se tak jedná i o velmi bezpečné palivo.

Biokrby nemají jen estetickou funkci, jak se mnozí lidé domnívají. Dokáží velmi efektivně vytápět menší i větší místnosti, a to v závislosti na tom, o jak výkonný biokrb se jedná. Hodí se tak například při vytápění obývacích pokojů, ale třeba také při vytápění zimní zahrady, koupelny či dalších místností ve vašem domě nebo na chalupě.

Bioalkohol a jeho cena

Z hlediska nákladů je provoz biokrbů rovněž velmi výhodný. Bioalkohol je poměrně levný, hodina provozu biokrbu vás vyjde jen kolem 15 korun, což jak jistě sami uznáte, je velmi výhodné oproti běžným palivům do klasických krbů. Litr bioalkoholu přitom vystačí až na několik hodin provozu biokrbu.

Kromě biokrbů vylepšete svoji domácnosti také o moderní LED žárovky, které vám pomohou k lepšímu osvětlení jednotlivých prostor v domě, zejména tam, kde je zbytečné využívat klasické žárovky, které nejsou tak ekonomicky úsporné.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x